şükela:  tümü | bugün
  • ajax'ın 6 ekim 1997'de doğmuş olan forvet oyuncusu. boyu 1.86 olan bu kardeşimiz ağustos ayı itibariyle bu sezon ajax'ta 300 dakika oynayıp 3 gol atarak 1 tane de asist yaptı. buralar baya değerlenecek.
  • 2014/15 sezonu sonunda silkeborg if altyapısından futbol için cüzi bir miktar karşılığında transfer olduğu afc ajax'ın a takımına bu sezon yükselmeyi başaran 18 yaşındaki danimarkalı hücum oyuncusu.

hem kanatlarda hem de santrafor bölgesinde oynayabilen 1,87'lik arkadaş bu sezon çıkmış olduğu 7 karşılaşmada 3 gol 1 asistle oynamakta.

* https://www.instagram.com/kasperdolberg/?hl=tr
  • geleceğin yıldızı, wonderkid, hem teknik hem bitirici.
  • celta vigo maçında mükemmel bir çalım ile bu golü atmıştır https://twitter.com/…tcom/status/794280024115384320
  • çok süratli ve yetenekli danimarkalı forvet. tipe bakıp bu adamdan forvet olamaz diyorsun ama adam tam bi ferrari.

silkeborg'dan ajax'a ve burdanda avrupa top 10 takımlarında görmek olası.

(bkz: real talent)
  • 2016/17 sezonunda şu ana kadar afc ajax formasıyla 21 maça çıkmış ve 11 gol 4 asistlik muazzam bir performans sergilemiş wonderkid. hani fm'cilerin bazıları, "değeri 2 milyon olan oyuncuya 4 öneriyorum, 44 istiyorlar!" deyip çıldırıyorlar ya, hah tam o tipte bir futbolcu. piyasa değeri 2 milyon euro görünüyor ama değil 2, ajax'ın bu çocuğu 6-7'ye dahi satacağını hiç zannetmiyorum.

böyle çocukları görünce gururlanıp mutlu olmakla ve kendilerini gerçekleştirmiş olmalarına sevinmekle kendimi bir varile koyup yokuş aşağı yuvarlanmak arasında gidip geliyorum... bir yanda dolberg ve connor mcdavid, diğerinde ben... dolberg ekim 97 doğumlu. ajax ile avrupa ligi maçına falan çıkıyor, bir maçta 3 gol atıp 1 asist yapıyor. mcdavid ocak 97 doğumlu. dünyanın en iyi buz hokeyi liginin şimdiden en iyi oyuncularından biri olmuş durumda. ben ise haziran 94 doğumluyum. 19 değil ama 17 yaşımdayken 10 kasım programına çıkarmasınlar diye bacağımı kırmaya çalışıyordum.
  • dün* oynanan ajax nijmegen maçında 37 dakikada hat trick yapmış, üstüne de 1 asist eklemiş olan 19 yaşındaki wonderkid. fizik, teknik, çeviklik, oyun zekası. hepsi dolberg'de mevcut. attığı gollerini izlediğinizde bunu çok net görüyorsunuz. keşfeden john steen olsen'i kutlamak gerek, daha öncesinde christian eriksen'i ve zlatan ıbrahimovic'i keşfeden gözlemci aynı zamanda kendisi. kendisini izlemek çok keyifli, böyle gençlerin futbol dünyasında endam etmeleri biz futbolseverleri bir hayli sevindirmektedir. yıllardır hep aynı isimler, artık sahne dolberg gibi, rashford* gibi, iheanacho* gibi gençlerin olsun.
  • geleceği çok parlak olan genç yetenek. müthiş bir futbol zekası var.
  • 29 yaşına geldiğinde adı türk takımlarıyla anılacak ve 31 yaşında türkiye'ye transfer olacak yetenekli hücum oyuncusu.
  • oyun tarzıyla bana dennis bergkamp'ı hatırlatan danimarkalı yıldız adayı.

değişen futboldan en çok nasibini alan mevki şüphesiz forvet mevkisi oldu. eski tip santraforların yerini gitgide kanat kökenli, 90 dakika boyunca koşan ve alan boşaltan atletler almaya başladı.

bu durumun gayet doğal ve yadırganmasının saçma olduğunu söylemeye gerek bile yok sanıyorum, ama ben futbolu bergkamplarla, henrik larssonlarla, andriy shevchenkolarla sevmiş biri olarak hala bu tip oyuncuları arıyorum sahada. belki aşırı hızlı olmayan fakat her zaman doğru zamanda doğru yerde bitiveren, top cambazı gibi gözükmese de hiç beklenmeyecek anda topu bir sihirbaz gibi manipüle eden, her zaman sahada ne yaptığını bilen, güven verici bir havası olan bu tarz adamların seyir zevkini çok yukarı çektiğini düşünenlerdenim.

kasper dolberg de son yıllarda bana bu isimleri hatırlatan nadir isimlerden biri, akrabammış gibi kendisinin başarılı olmasını istiyorum.