• amerika'da yasaklanması gündemde olan şirket.
  • kaspersky lab. 1997 yılında eugene kaspersky tarafından kurulan rusya merkezli bir güvenlik şirketi, bilgisayar ve internet güvenliği üzerine çözümler sunmaktadır. anti-virüs, anti-spyware, anti-spam ve anti-intrusion (firewall benzeri bir yazılım türü) ürünlerini pazarlamaktadır.
  • benim üniversitemin eğitim öğretim yuvamın proxy ayarını düşman gibi gören vicdansız virüs savar.
  • 2005-2010 yıllarında sürekli key aradığım uygulama. paramız yoktu alamadık
  • 2007 yılında kullanırken çıkan örümcek sesiyle çok korkmuştum. şimdi adını görünce kulaklarımda aynı ses yankılandı
  • virüssüz bir şekilde trial reset yapan program bulamadığım, bu sebeple trialın sona ermesiyle açta açıkta kaldığım program. yapmayı becerebilen varsa veya uygun fiyata lisans vb varsa yeşillendirsin.
  • dini bayramlarda tebrik email'leri atar; ne alakaysa ? otomatik ödemeyi iptal ettin diye arka arkaya "siparişiniz tamamlanmadı " mesajı atar. senelerdir kullandığım ama artık gıcık kaptığım anti virüs programı.
  • bir zamanların efsanesi :)
  • 10 eylül 2019 itibarı ile amerika'daki devlet dairelerinde kullanımı yasaklanmıştır. amerika'daki devlet daireleri ve partnerleri için "kaspersky lab" ürünlerinin kullanımı kalıcı olarak yasaklanmış, ilgili tarih itibarı ile bu yasaklama uygulamaya geçmiştir.
  • son yıllarda bilişim sektöründe bazı ilginç olaylara imza atmış siber güvenlik firması.

amerikan ulusal istihbarat ajansı nsa'in ürettiği ve iran, pakistan, afganistan gibi ülkelerdeki operasyonlarında kullandığı, karmaşıklığı siber güvenlik literatürünü değiştiren türden bir zararlı yazılımı tespit edip, engelleyip, dünya çapındaki etkilerini halka açık olarak yayınladığı ve amerikan çıkarlarına aykırı davrandığı için bu marka amerikan devlet dairelerinde yasaklanıyor. e sen öyle amerika'nın sağa sola saldırmak için ürettiği silahını durdurmaya çalışırsan, coni amca seninle böyle ölesiye uğraşır (bkz: ya ne olacağıdı)

https://en.wikipedia.org/wiki/equation_group

neredeyse tamamen amerika ve israil kontrolündeki bilişim dünyasındaki az sayıdaki "aykırı"dan birinin de böyle ekarte edilmeye çalışılması, nasıl bir canavarla karşı karşıya olduğumuzu çok net gösteriyor desek yalan olmaz. neyse ki firma bunu bir pr çalışmasına dönüştürüp amerikan karşıtlığını kullanarak daha çok prim yaptığı için bu mevzudan ekstra para kazanmış bile olabilir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap