şükela:  tümü | bugün
  • avg'den sonra sözlüğü tehdit olarak gören diğer bir program. zannedersem dün yaptığı güncellemelerden sonra oldu bu olay. firefox/i.e kullanarak sözlüğe girmeye çalışınca program %100 cpu kullanmaya başlıyor ve kapatılamıyor.

protection>anti-malware>web traffic>settings>trusted urls'e sözlüğü ekleyince problem ortadan kalkıyor. (ya da ben hayal gördüm diyeceğim ama resmen olay bu canım, sözlüğü ekleyince sorun ortadan kalktı)

ayrıca ikidir sözlüğü gözüm kapalı güvenilir sitelere ekleyip duruyorum. olay nedir anlamadım.

yoksa...?

edit: bu ayarı yaptım hala giremiyorum, klavyeyi kırmak, fareyi camdan fırlatmak üzereyim diyorsanız:

protection>anti-malware>web traffic>settings>trusted urls kısmına http://sozluk.sourtimes.org/* giriniz. / işaretinden sonra * var efenim, evet. bu sefer düzelecek, söz.
  • bilgisayarı virüs doldurup ondan sonra virüs programı yükleyince program da üzerine düşen virüslü dosyalara müdahale etme görevini yerine getirince kötü olan program. format atıldığında ilk iş olarak kurulursa görüp görebileceğiniz en huzurlu virüş programı deneyimini yaşatıyor. kendisine senelik 10 pclik para ödüyorum. hiçbir sıkıntı şikayet almadım kimseden. cehaletinin bedelini ticari müesseselere ödetmemeli hiç kimse.

ay ben gülerim:
    http://www.google.com.tr/…edim bilgisayar açılmıyor
  • virüsü kendi atıp, aha buldum abi diyor olmasından şüphelendiğim antivirüs programı.
  • interneti bilgisayardan önce gören program. ethernet kablosunu takar takmaz güncellemeye başlıyor, o an anlıyorsun ki internet var.
  • 10 yıldır kullandığım halde hiçbir zaman bilgisayarlarımı çökertmemiş, dosyalarımı silmemiş, sadece işini yapmış kaliteli program.

ne yazık ki insanlar o kadar garip ki, hiç çökmeyen firefox'u günde 10 kez çökertmeyi, hiç sorun çıkartmayan kaspersky'ı itin götüne sokmayı beceriyorlar.

böyle kullanacaksanız kullanmayın bu bilgisayar denen zıkkımı. yazık. gidin iphone'da oyun oynayın.
  • gelişmiş bir güvenlik programı. anti-virus ve firewall'a ek olarak safe money, virtual keyboard gibi özellikleri de var. firewall'da program bazında ayarlama yapıp "şu binary sadece şu subnet'lere erişebilsin, şu portlardan çalışsın" diyebiliyorsunuz.

uzun süredir kullanıyor olmakla birlikte son 4-5 yıldır her sene lisans satın alıyorum. şimdiye kadar ne bir kasma sorunu ne de "arkadaşın usb'sini taktım virüs girdi :(" olayına rastladım. lisansı pahalı olsa da değer bence.

istediğiniz zaman zart diye "exit" diyerek kapatabiliyorsunuz. diğer yazılımlardaki gibi kapat düğmesi arama derdi yok (ki çoğu bu özelliği gizliyor). aygıt takıp çıkarma dışında popup çıkarıp "bugün bilgisayarını taradın mı?" diye sormuyor. çalıştıgını hissettirmiyor bile.

kısacası, on numara yazılımdır. formattan sonra ilk olarak kurulması gereken programdır.
  • bu devirde herkesin linux kullandigini ogrenmemizi saglayan program.
  • bilgisayarı virüs mü yavaşlatsın, virüs programı mı diye düşünüp, ''virüs programı sıçsın performansın içine yaa'' diyenlerin vazgeçilmez tercihi.
  • şu ana kadar kullandığım en güzel en sağlıklı antivirüs programıdır.iyi bir bilgisayarda ne gereksiz yere hata verir ne de bilgisayarı yavaşlatır.
  • virtual keyboard seçeneğinin windows onscreen keyboarda göre daha güvenli olması gereken program *