şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2003 yılında internet üzerinden birçok kadınla aynı anda flört ettiği için cezalandırılan albay. amerikan ordusu bünyesinde, afganistan'da bulunurken birçok kadına kur yapıp, onları evlenme vaadi ile kandırdığı söyleniyor. daha sonra ordu kendisine 7.000 dolar ceza vermiş. kandırma fiilini uyguladığı yer ''dating'' flört etme, bulma siteleri. toplam kadın sayısı ise elli civarı. yakalanışı da kadınlardan birinin e-mailini patlatıp, daha sonra atılan mesajları diğerleriyle paylaşması sonucu oluyor.

    renata salecl'ın kaygı üzerine isimli kitabında bu adamı cyrano de bergerac ve arkadaşı christian'ın birleşimi olarak görmesi ise ilginç. ''uzun, yakışıklı bir özel kuvvetler askeri evlenme teklif ediyor. diğer erkekler gibi değil.''

    ha bir de kandırdığı için tazminat ödenmeli mi ödenmemeli şeklinde bir tartışma yürütülebilir hakkında. serbest piyasa'nın hüküm sürdüğü bir hukuk sisteminde ödememeli benim şahsi kanaatime göre. diğer sistemler için düşünülebilir. diğer yandan bu kadınlar bana göre sülün osman'ın köprüyü sattığı insanlardan farklı değil. savaş bölgesinden mesaj gelen tek kadının o olduğunu düşünmesi. ne bileyim yani bizim tmk 3 yani iyiniyet ilkesine uygun değil.