şükela:  tümü | bugün
 • otobüs ilen kastamonuya giden gelen insanları (ankara, istanbul, izmir) taşıyan kastamonun en büyük taşıma şirketi. hala kağıtla yürütüyorlar ya işleri ben çok şaşırıyorum. her seyahatte çift bilet kesilir. ama bir şekilde allahdan mıdır herkes yerini bulur.
  bir de o kadar aşti de yezanen var yandaki şirket bilgisayarla yürütürken işi sen niye hala kağıtta diretirsin. aştide kastamonu özlem yezanesindekiler de aralarında muhtemelen şöyle konuşuyorlardır.
  - halil aabey bunlar bilgisayarınan napıyala aa aabey...
  - oyun oynayala mına godğm pezevenkleri...bizim gibi çalışagnn galmadı ki memlekette...

  (bkz: kastamonu özleme inanmıyorum ama bir güç var)

  (bilgisayarlı sisteme yıl itibarı ile geçmişler. cem uzan mantığıyla bu gelişmede payım olduğu için çok mutluyum...)
 • aynı koltuğa 2 bilet kesilmesi sonucu küçük kardeşimin kucaklarda ve daha sonrada koridorda yolculuk etmesini sağlayan aldığı parayı hak etmeyen sözde otobüs firması
 • defalarca, hem ankara hem kastamonu ofisini arayip teyid etmeme ragmen, yanlis yonlendirmeleri sonucu, gecenin korunde, inebolu ya gidemeyip, kastamonu da mahsur kalmama sebep olan fingirdek otobus sirketi.
 • tahminimce otobüsleri kastamonu'ya hiç varamadığından bu adla anılmaktadır.
 • özlem takıntısı olduğunu düşündüğüm seyahat firmalarından biri.
  (bkz: çankırı özlem seyahat)
  (bkz: erzincan özlem)
  (bkz: diyarbakır özlem)
 • istanbul arabası mı diye defalarca sormama ve her defasında evet cevabımı almama rağmen beni ankara otübüsüne bindirip en sonunda yedikleri boku farkedince de kastamonu'nun bittiğini işaret eden yol lavhasının dibinde beni indiren, ben sesimi yükseltince de muavinlerin ve kel-göbek kombinasyonunu en iyi şekilde temsil eden şoförlerinin üzerime yürüdüğü sözde taşımacılık şirketi.

  koltukları ve araçları en eskisinden ve rahatsızındandır, durulmaz levhasına aldırmadan heryerden yolcu alır, hatta bir teyze yeteri kadar çemkirirse onu evinin kapısına kadar bırakır, zaten birkaç saat rötar yapması önemli değildir onların gözünde. ayrıca bagajlarında canlı hayvan bile taşır ki kastamonu'dan istanbul'a kadar koyun sesleri arasında geldiğimi bilirim.

  kısacası ulusoy gayet güzel otobüslerle kastamonu seferlerine başlamıştır, çok darda kalmadıkça kesinlikle bu abuk şirklet tercih edilmemelidir bana göre.*
 • 2011 senesinde ilçe firmaları bile koltuk arkası tv'li travego, tourismo, tourliner, cityliner, man fortuna, temsa safir ve temsa diamond ile sefer yaparken sahip oldukları mercedes o403'ler ile yolcularına nostalji yaşatan firma
 • hayatımın en berbat seyahatleri top-3'üne doğrudan dalan bir yolculuğun sebebi firma.
  arabaya yandan vurmuşlar, klima çalışmıyor, hava 30+ derece. otobüste fena bir koku. kimseye dinlenme imkanı verilmiyor çünkü hostes devamlı olarak bi'şeyler ikram ediyor. tamam ikram iyidir güzeldir ama uyuyanlara su ister misiniz filancasına yüksek sesler olunca bi keyifsizlik haline geliyor. çocuk var diye üst havalandırma da açılmıyor, hostes "e teyzeciğim yerini değiştir" deyince ona da yanaşılmıyor, tüm otobüs 30+++ şeklinde kokuşuyoruz -kokuşmak burada mecaz filan değildir, resmen kokuşuyoruz-. aşti yerine ters yöne giriyor, büyük ihtimalle yolu bilmiyorlar, yolculuk bir 10 dakika daha uzuyor. valla en güzel yorum indikten sonra birisinden yanındakine geldi: "oğlum cılkım çıktı lan"
 • aşti yazıhanesi düpe düz yalan söylenip insanı dolandırıyor. her ne kadar muavin insan evladı ise de sonuç okarak mağdur olduğunuzla kalıyorsunuz. daha da kullananı sevsin. ilk seferde burnumdan getirdiler.