şükela:  tümü | bugün
 • başta kastamonu pastırması olmak üzere kastamonu yöresel ürünlerinin ve daha pek çok farklı muhteşem şarküteri ürününün satıldığı istanbul, bahçeşehir'de hizmet veren bir şarküteri.

  facebook
  instagram
  resmi websitesi

  nedir bu kastamonu ürünleri?
  siyez bulguru, taşköprü sarımsağı, kastamonu köy ekmeği, ılgaz dağı'ndan karakovan balı vs.

  peki diğer şarküteri ürünleri ne?
  1) peynirler: kars kaşarı da var rokfor da, ezine de var gouda da. burada isimlerini sayamayacağım kadar bol çeşit peynirler. hepsi de birbirinden başarılı.
  2) etler: amiral gemisi olan kastamonu pastırması yanında manda sucuğu, dana sucuğu, kurutulmuş et, dana ve kuzu cotto, sade veya karabiberli rozbif, dana ve hindi füme, bratwurst ve frankfurter sosis. kuzu cotto ve jalepeno-çedarlı sosisi özellikle tavsiye ederim.
  3) tatlılar: kastamonu'nun meşhur izbeli çiftliğinde hazırlanan lezzet patlaması reçeller. ılgaz'ın eteklerinde farklı rakımlarda farklı yöntemlerle elde edilen karakovan, kekik, kestane balları. balıkesir'den gelen %100 susamdan üretilen, market ürünleriyle hiç alakası olmayan tahin. (bu tahinin normal ve kepekli iki versiyonu var. kepekliyi de denemenizi mutlaka öneririm başka yerde tadamayacağınız bi lezzet.) yine bu tahinden yapılan parmak yediren helvalar. elma ekşisi ve elma pekmezi. ve tabii kastamonu çekme helvası.
  4) ekmekler: tamamı kastamonu'dan günlük gelen kastamonu köy ekmeği, tam buğday ekmeği ve türkiye'de 2-3 yerde belki bulabileceğiniz siyez unu ekmeği. (ve ayrıca siyez unu)
  5) yine kastamonu'dan günlük gelen köyde doğan, büyüyen, gezen tavuklardan inanılmaz lezzetli köy yumurtaları.

  bonus: tüm bu ürünleri tadabileceğiniz harika da bir kahvaltı servisleri var. pastırmalı veya sucuklu yumurtalar, yanında onlarca çeşit reçeli tadabileceğiniz pancake'ler... yok yok.

  ne yapın edin, yolunuzu düşürün.
 • anadolu yakasında şubesi olmaması yüzünden derin şekilde hüzne gark eden müessese.

  hayır, yazın çok uzun yıllar sonra memleketime gittim, hasret kaldığım lezzetlere kısa süreliğine de olsa kavuştum ancak kesmedi tabii.

  bahçeşehir, anadolu yakasında oturduğum yere muazzam derecede uzak bir yer.

  bir şube istiyoruz hocam. istirham ediyorum. duyun sesimizi. az da değiliz megakentte, çok iyi biliyoğnuz. (yazım yanlışı yok bu cümlede!)