şükela:  tümü | bugün
 • namco'dan gelmis olan yeni ps2 oyunu. super sirin bir oyun, ilk gordugumde gamecube oyunu sandim. efendim konusu ise; cosmos'un krali olan babamiz birgun sarhosken bi sekilde yildizlari yokediyor. tabii yildizlari bastan yapmak, prens olarak bize dusuyor. amac etraftan buldugumuz cisimleri kartopu gibi yuvarlayarak yildiz yapmak. boyle ufak tefek esyalardan basliyorsunuz, gitgide buyuyor soz konusu top. buyudukce daha da buyuk cisimleri icine alabiliyor. isin icinde stadyum, gokdelenler falan var oyle diyim.
  bizim hatun deli gibi oynuyor. ben de oynayacam ama oyunu ilk gordugumde "bu ne be, cocuk oyunu bu" dedim. bir sekilde tukurdugumu usturuplu bi sekilde yalayabilirsem oynayacam insallah.
 • o kadar şiddet içerikli, çoğu biribirinin aynısı olan oyunlar içinde gördüğüm en orjinal oyun... şiddet namına insanları hayvanları toplamak dışında başka hiçbir şey içermemesi, renklerin uyumlu kullanılması, çok yüksek oynanabilirliği ile bağımlılık yapıyor.
 • animasyonları şahane, müzikleri şahane ama gel gör ki yer-yön ve hakimiyet kabiliyeti gerektiren oyun...
 • son zamanlarda gördüğüm en şirin oyunlardan biri. japonya'da çok tutmuş 2004te, a.b.d.de ise pek meraklısı çıkmamış her nedense, yapışkan bir topsunuz, her tarafta yuvarlanıp önüne gelen şeyi kendine yapıştırıyorsunuz, büyüdükçe yapışan şeyler de büyüyor filan, çok kolay görünüyor ama aslında baya kontrol gerektiriyor. bir eleştirisinde adamın biri tetristen beri gelmiş en bağımlılık yaratıcı oyun demiş, çok güzel demiş doğru demiş. müzikleri de çok şeker, hoppidi hoppidi japonca. kral tipli amca da absürt absürt şeyler söylüyor devamlı, bir de anne ve çocukları var lego gibi onlar da komik. başta biraz sıkıcı gibi gelebilir belki ama biraz oynayınca bırakamıyorsunuz, kısacası çok başarılı bir oyun, hele kafalar iyiyken oynanacak en mükemmel oyun kesinlikle!
 • en iyi zaman öldürülen oyunlardan biri! oyunun amacı vericen buyuklukte topu olusturup tekrar yıldızları olusturmak. basta kalem sılgı gıbı esyalarla baslayıp sonra ınsan bına vb. herseyı toplayabılıyorsunuz. bazı bolumlerınde sadece ıneklerle ılgılı nesnelerı topla, cıftı olan esyaları tola gıbı gorevler de veriliyor. muzıkler ve ınsan kedı kopek gıbı canlıları topladıgınızda cıkan ses muhtesem! daha cok toplamalıyım hırsıyla saatlerce oynanabılıyo. son duyumlarıma gore namco ıkıncısını cok yakın bı zamanda cıkarıyordu cıkmıs dahı olabılır...
 • me and my katamari adı ile playstation portable platformuna da çıkmış olan dünyanın en orjinal oyunlarından biri.
 • gelmiş geçmiş en orjinal ve eğlenceli oyunlardan biri.müzikler güzel , grafikler oyuna uygun , kontroller çok çok basit , oyun çok eğlenceli , kontrollerin kolaylığından ve oyunun basitliğinden oynanabilirlik yüksek.kısaca süper bir oyun diyebilirim ancak bildiğim kadarıyla sadece ps2 için var ; bir gün bilgisayar içinde çıkmasını bekliyorum.
 • http://www.ksweddings.com/aidra_ernest/

  na naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ka ta ma ri da ma şiii iiiii ii iiii iiii ii...