şükela:  tümü | bugün
  • beni kahkahalara boğan vatandaşın yorumudur.
    ahhaha
  • nadide bir decision tree örneği.
  • parodi yorum yapmış vatandaştır.

güzel olmuş bence, mevcut durum iyi özetlenmiş.

gerçek akp'li olsa ikinci versus'da mavi ekran verirdi.
  • akp'li olduğu sözlükçü üfürmesi olan ve muhtemelen de parodi olarak çekilmiş videodur.

bunu bir yana bırakırsak adamın bakış açısı doğru, ne sanıyorsunuz siz dış politikayı?
  • buna kahkahalarla gülüyor insan, sonra durum nedir diye soruyorsun, "türkiye arabistan'a da katar'a da, bütün araplara da, hatta tüm ortadoğu'ya siktiri çeksin" diyor. he gülüm oldu, çok kolay oluyor bu işler. bir senin aklına geldi yani. bölgesel ekonomik ve askeri ilişklerden, devlet ilişkilerinden, modern politikanın nasıl pragmatizme, faydacılığa, yeri geldiğinde iki yüzlülüğe dayalı olduğundan bihaber olduğunu görüyorsun. ama sorsan videoda trolleyen kişi aptal, kendisi akıllı.
  • parodi yaparak gelmişimize ve geçmişimize muhteşem bir vole çakmaktadır. diline sağlık, aklına sağlık.
  • rakı sofrasında son kalan eti sormadan götüren bir arkadaşa sahiptir kendisi. gogôl mogôl bilir. yurtdışında napıyodur adam, kolunun altına alıyodur, gidiyodur. okudun mu?
  • akkafanin düsünme mantigini basit manada ortaya koymus. hak adalet yok düz mantik bizim adamimiz mi?
  • gerçek olduğunu düşünmediğim yorum. parodi olduğu savını inandırıcı buluyorum.

gelgelelim 'söylediği doğrudur, dış politikayı ne sanıyorsunuz' diyen kafayı inandırıcı veya ciddi veya nitelikli bulamıyorum.

türkiye gibi ülkelerin* dış politikası aynı dinden olan, aynı mezhepten olan veya en çok parası olan ülkelere göre ayarlanmaz. ulusal ve bölgesel çıkarlar bilinir, saptanır, incelenir; buna uygun rota çizilir. zaten din, mezhep ve para, dışta değil, içte de siyaset belirleyici olmamalıdır, olunca ne olduğunu görüyoruz.

ülkeler ufaktan yolunu bulmaya çalışan mahalle tefecisi kafasıyla yönetilmez.
  • güzel bir düşünme algoritması sergilemiş vatandaşımız,