şükela:  tümü | bugün
  • uygulanan ambargo sonucu gıda sıkıntısı çekmeye başlayacak olan katar'a gıda köprüsü kurulmuş.
    http://www.sabah.com.tr/…/06/08/katara-gida-koprusu
  • başlığı görünce nusret'in katar şubesi açıldı sanmıştım ama işin aslı öyle değilmiş
  • kişi başı geliri 145.000 usd olan bir ülkeye yapılan yardım.

trajikomik!...
  • paranın yenilmeyen bir şey olduğunun anlanması için güzel fırsat.
  • yeni bir gerizekalılık, ekşi sözlük adına tabi ki.

yapılan şey yardım değil tedariktir. dünyanın en zengin ülkelerinden birine somaliye yardım yapar gibi yardım yapma imasında bulunmak hakikaten gerizekalılıktır.
  • türkleri siken hep araplar olmuştur. bu arap aşıklığı nedir be amına kodumun çocukları. adamlar teröre destek veriyor sike sike verecek göt kadar ülke işid girseydi 10 günde işgal ederdi. ama senin teröre destek veren ülkenin yanında ne işin var demezler mi? o zaman pyd-pkk ya hangi yüzle desteği kesin diyeceksin. sizin politika anlayışınızı sikiyim ben. beceriksizler topluluğu yönetiyor ülkeyi. bıbıcım bıbıcım yiyin aq. yiyin doymadınız ipneler.
  • haberi okumadan başlığa yorum yapanlarca yardım sanılan eylem.

doğru başlık, "katar'ın türkiye'den gıda ithal etmesi" olmalı da bu yazarlar ithalatla ihracatın farkını da bilmedikleri için türkiye, çöl ülkesi katardan gıda alıyor diye yorum yaparlar.

haberi bir okusalar, en altta tim yetkilisinin türkiye için yeni bir fırsat minvalinde açıklamasını da görecekler de neyse...

edit: ne linç yemişim be nick altımda
  • ben anlamadım şimdi, bir cehapeli olarak bu başlıkta goygoy yapabiliyor muyum, yapamıyor muyum?

bizi ezdiler, çizdiler diyemiyceksek niye buraya getiriyorsunuz karşim.
  • yeni bir ticaret kapısı açılabilir miş. ulan ak kafa ve ak gazetecilik tastamam bu.

duyan bilmeyen de koca bir ülkenin gıda / su ihtiyacını kargo uçakları ile karşılamak mümkün zannedecek.

katar kendisine söyleneni yapana kadar deniz ve kara yolu ile ablukada. burdan deniz ve kara yolu ile su/ yiyecek ulaştırmak mümkün değil.

e uçakla taşımaya kalkarsan da aldığın mal uçak parasını kurtarmaz. çok acil durum haricinde böyle bir işe kalkışılmaz. e kaldı ki bugün istesin arabistan ve ablukaya katılanlar uçakların yolunu keser bu neyin kafası.

hiç işte. ak oy verenlere umut. çook para kazanabilir ülkemiz. rusya yerine domatları bunlara satcaz. gözünüz aydın ya la.