şükela:  tümü | bugün
  • uygulanan ambargo sonucu gıda sıkıntısı çekmeye başlayacak olan katar'a gıda köprüsü kurulmuş.
    http://www.sabah.com.tr/…/06/08/katara-gida-koprusu
  • başlığı görünce nusret'in katar şubesi açıldı sanmıştım ama işin aslı öyle değilmiş
  • kişi başı geliri 145.000 usd olan bir ülkeye yapılan yardım.

trajikomik!...
  • oooh yedirin araplara yedirin, çok fakirler, çok garibanlar ya amına koyayım dediğim durum.

lan olm sen benim malımı suriyelilere yedirdin yetmedi, işidçileri doldurdun onları besledin yetmedi, benim paramla gittin makarna kömür dağıttın yetmedi, bide elin zengin araplarını mı besliycen lan? siktirin gidin amına koyayım.

katar dediğin ülkede 1 tane katar'lı çalışmıyor, çünkü onlar o kadar asil ve zengin ki , çalışmak onlara göre birşey değil.

edit: parasıyla alacaklar diyenler oldu, evet bir para ödenecek ama o para her zaman olduğu gibi birilerinin cebine girecek, ülkenin kasasına değil.

göt içi kadar ülke için daha önce çemkirdikleri ile beraber dünyanın hemen hemen tüm önemli ülkelerini karşına almak nasıl güzel bir başarıdır anlatamam.
  • paranın yenilmeyen bir şey olduğunun anlanması için güzel fırsat.
  • yeni bir gerizekalılık, ekşi sözlük adına tabi ki.

yapılan şey yardım değil tedariktir. dünyanın en zengin ülkelerinden birine somaliye yardım yapar gibi yardım yapma imasında bulunmak hakikaten gerizekalılıktır.
  • haberi okumadan başlığa yorum yapanlarca yardım sanılan eylem.

doğru başlık, "katar'ın türkiye'den gıda ithal etmesi" olmalı da bu yazarlar ithalatla ihracatın farkını da bilmedikleri için türkiye, çöl ülkesi katardan gıda alıyor diye yorum yaparlar.

haberi bir okusalar, en altta tim yetkilisinin türkiye için yeni bir fırsat minvalinde açıklamasını da görecekler de neyse...

edit: ne linç yemişim be nick altımda
  • "yükleyin domatesleri kamyonlara!"
    "kızın çeyizini düzeriz artık!"
    vs.

muhtemelen sevinç nidalarıyla, coşkuyla karşılanan olaydır.
  • ben anlamadım şimdi, bir cehapeli olarak bu başlıkta goygoy yapabiliyor muyum, yapamıyor muyum?

bizi ezdiler, çizdiler diyemiyceksek niye buraya getiriyorsunuz karşim.