*

şükela:  tümü | bugün
 • edit4: mahkeme, laura'yı "evlilik dışı cinsel ilişki (zina) ve alkollü içki kullanmaktan" 1 yıl hapis ve 750 euro para cezasına çarptırmış. 750 euroluk para cezasını yatırmasının ardından şartlı olarak salıverilmesine ve derhal sınır dışı edilmesine karar vermiş. laura'ya tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan suriye asıllı erkek zanlı ise, 140 kırbaç cezası almış. "zina" suçu için 100, alkollü içki kullandığı için de 40 kırbaç cezası uygulanacakmış.
  http://www.bbc.com/…6/160613_katar_tecavuz_hollanda

  kızın annesi eve döneceği için mutluymuş ve rahatlamış. sonuç itibariyle kendisini bu rezil zihniyetten kurtardığı için şanslı saymalı.

  edit3: kız müslümanmış bu arada. suriye kökenli bir dallama tecavüz etmiş. pezevengin ailesi, hollandalı kıza "tecavüzcüsü ile evlenmesini" önermiş. aile, bu durumda suçlamanın düşeceği ve her ikisinin de serbest kalacağını söylemiş". midem bulandı.
  http://www.bbc.com/…2016/06/160612_hollanda_tecavuz

  edit2: mart ayında tutuklanmış. pazartesi duruşması varmış. hollanda dışişleri bakanlığı sözcüsü, herhangi bir suçlama olmaması umuyormuş. kız eğlenmeye, dans etmeye gitmiş. dans ettikten sonra masasına gidip içkisinden bir yudum aldıktan sonra kendisini iyi hissetmediğini, sonrasında kendisine geldiğinde bilmediği bir yerde uyandığını söylemiş kız.

  mükafat olarak zina yaptı diye hapse atılan kızdır.

  https://twitter.com/…link/status/741363129083437056

  ne kadar sikik ülke varsa hepsi orta doğuda toplanmış mk.

  edit: olay doğrudur yalandır bilmem ama hapse atmak ne yav. eğer zina yaptıysa ve yalan söylüyorsa sınır dışı et gitsin. doğru söylüyorsa yapan şerefsize cezasını ver, adaleti sağla, kızı rahat bırak.
 • allah belanızı versin ya bu insanlarla aynı toprak parçası üzerinde olmayı kim seçti arkadaş ne lanet ne kadar iğrenç yaratıksınız ya
 • bu olay bize göre az buçuk tuhaf ve kabul edilemez görünüyorsa, bu ülkenin kurucusu sayesindedir. hatta onun bu günkü en büyük düşmanları bile -yine onun sayesinde- bu gibi bir olayı kabul edemez durumdadır (ya da umarım öyledir).
 • nerede olursa olsun lanetlenmesi gereken bir olaya maruz kalan kızdır. ayrıca, turiste veya bir başkasına yönelik tecavüz eylemi arasında özde bir fark yoktur. hollandalı turiste yapılan tecavüzü tanıdığımız birine yapılmış bir tecavüz kadar şiddetle kınamalıyız.
 • katar'a tatil yapmaya giderek başına gelenleri hak etmiş kızdır.

  bir tecavüz kurbanı için "hak etmiş" hükmünü vereceğim hiç aklıma gelmezdi ama bu kez galiba cuk oturdu. kızım manyak mısın, ne işin var arabın çorabın içinde ?
 • katar'da olduğu için ya da hollandalı olduğu için değil kadın olduğu için tecavüze uğramıştır. muhtemelen "katar'da ne işi var, hak etmiş" şeklinde düşünenlerin uzaktan akrabaları tarafından tecavüze uğramıştır. nihayetinde herkes olası tehlikeleri kendi ülkesinin insan profilinden çıkarır. kızcağızın ülkesinde yaşayan her erkek potansiyel tecavüzcü olmadığından dolayı, başına gelebileceğini düşünmemiştir.
 • ulan o kadar üzülüyorum ki allah müslüman ülkelerine güzellik olarak her türlü şeyi vermiş ne ararsanız var avrupadan,amerikadan turistler geliyor o kadar biz ne yapıyoruz tabi ki mallıkta sınır tanımıyoruz işte allah her türlü güzelliği vermiş ama akıl yok akıl.
 • katar öyle bir yer değil yahu. katar'da yaşıyoruz ailecek. klasik bir ortadoğu ülkesi değil. dubai olmaya çalışan bir ülke. mesela bir katarlı bir ingiliz kadına tecavüz edip öldürüp çöle gömmüş 2 yıl önce. adamı bulup astılar.

  katarlılar dünyanın en zengin insanları istatistiki olarak. yani kimseyi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın. bu tip olayların türkiye'de ki gibi normal karşılandığını veya bu kadar sık olduğunu düşünmeyin diye yazıyorum. hatta maalesef şu anda türkiye'den çok daha güvenli bir ülke. öyle üç güne bir bomba patlamıyor veya dümdüz hale getirilmiş şehirleri yok.

  tekrar söylüyorum; savunmuyorum yanlış anlaşılmasın. tek söylemeye çalıştığım katar'ın kafanızdaki klasik ortadoğu ülkesi imajından uzak olduğu.

  asıl benim en çok üzüldüğüm bu tip türkiye'de dahil müslüman ülkelerin "kadın"la olan ilişkilerinin bir garip oluşu. kuran'dan mı kaynaklıdır nedir, tüm bu ülkelerde kadınların erkekler gibi kandan, candan normal bir insan olduğu ne zaman anlaşılacak acaba? eşit haklara sahip oldukları, hatta bizi onların doğurduğu, beslediği ve büyüttüğü gibi detayları ilkokullarda mı olur ortaokullarda mı olur ders haline getirilip anlatılmalı.

  konu nereden nereye geldi.
 • yine müslümanlar ağlaşmış.
  halbuki tecavüze uğrayan insanı "evlilik dışı cinsel ilişki yaşadı" diye hapse atan bir batılı ülke bulsa rahatlayacak, bulamadığı için kuduruyor yazık.
  katar'la bu ülkenin arasında şu veya bu şekilde ilişki kuranın da allah belasını versin.