şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun yıllardır piyasada olmasına rağmen başlığının açılmadığına şaşırdığım ilaçtır. nezle ve gripten kurtulmak için tek çözümüm bu ilaç...

  normal katarin'den farkını doktorlar, eczacılar daha iyi bilir fakat bunun oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim. içtikten sonra uyku getirmesi kuvvetle muhtemel. bunun haricinde fena sayılmayacak bir koku da hissedebilirsiniz.

  içtikten sonra acillik olduğunu söyleyen arkadaşlarım da olduğu için dikkat etmenizi tavsiye ederim.
 • ilaç müptelası beni bile yatağında zıplatandır. herkes önünde saygıyla eğilecek.
 • kapsül formuna göre içeriğinde 1,5 kat parasetamol, 2 kat oksolamin ve 2 kat klorfeniramin içermekle kalmaz diğer formlarından farklı olarak 60 mg psödoefedrin içerir.

  paralsetamolle ateş düşürüp oksolaminle öksürük keser. klorfeniramin ve psödoefedrin ile de özellikle solunum yolunda genel bir rahatlama sağlar.

  dip not: psödoefedrin içeriğinden dolayı yüksek tansiyon hastalarının kapsül formunu x2 şeklinde kullanması önemle rica olunur.
 • hasta olduğum veya olacağım zamanlar ilk başta bu ilaç çok iyi gelirdi, hastalık semptomlarını falan hemen geçirirdi ama yaklaşık son 2 senedir falan artık eskisi gibi iyi gelmiyor. sanırım ilaca karşı bağışıklık kazandım ya da ben öyle sanıyorum.
 • beyin gücünüzü dörtte birine düşüren ilaç. sabahtan beri duvar köşelerine ve tavana bakıyorum boş boş.

  işe yarıyor ama mutlaka evde ve tok karnınıza kullanın. aç karna aldığınızda şiddetli baş dönmesi, kulak çınlaması yaşayabilirsiniz ve halisünasyon görebilirsiniz.
 • öksürüğümü kesti fakat,sanki ölü gibiyim ben hastayken yine dışarı çıkar gezer tozardım,ayakta duracak halim yok,hani hastayım falan da acayip halsiz hissediyorum ya .
 • bugün bu ilacı almaya gittiğimde reçeteli dediler. acaba eczacı beni mi kandırdı?
  daha önce alıyordum reçetesiz.
  bu ilacı reçeli nasıl alabilirim? eğer reçetem yoksa hangi yollarla rüşvet karşılığı veya farklı yollarla temin ederim?
  bilen yazsın da öğrenelim.
  not: iki katarin normal ve bir aferin forte içtim. sürekli grip olmaktan bıktım. normalde iki katarin forte içince toptan düzeliyordum.
 • (bkz: at uyutan)

  reçetesiz satılmadığını öğrenince yıkıldığım mucizevi ilaç. nasıl lan reçetesiz satılmaz? 30 dakika önce yatak döşek yatıp "vurun beni öleyim çok hastayım" diyen birini bile 30 dakikada ayağa diker kendisi öyle bi ilaçtır. ata ver atı uyutur. tek sorunu aşırı uyku yapması ama kalkınca zımba gibi fişşek gib kalkıyorsunuz yataktan.

  reçetesiz satılmaması gibi bi durum olmamalı yoo! olmamalı yani olmamak zorunda.
 • reçetesiz aldım bu sabah.