şükela:  tümü | bugün
  • uzun yıllardır piyasada olmasına rağmen başlığının açılmadığına şaşırdığım ilaçtır. nezle ve gripten kurtulmak için tek çözümüm bu ilaç...

normal katarin'den farkını doktorlar, eczacılar daha iyi bilir fakat bunun oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim. içtikten sonra uyku getirmesi kuvvetle muhtemel. bunun haricinde fena sayılmayacak bir koku da hissedebilirsiniz.

içtikten sonra acillik olduğunu söyleyen arkadaşlarım da olduğu için dikkat etmenizi tavsiye ederim.
  • ilaç müptelası beni bile yatağında zıplatandır. herkes önünde saygıyla eğilecek.
  • amariganın vermidon, tylol gibi başlıca parasetamollerle ambargo uygulayabileceği bir ilaç. 5000 kişilik novalgin kuvveti gönderir destek olabiliriz.*
  • kapsül formuna göre içeriğinde 1,5 kat parasetamol, 2 kat oksolamin ve 2 kat klorfeniramin içermekle kalmaz diğer formlarından farklı olarak 60 mg psödoefedrin içerir.

paralsetamolle ateş düşürüp oksolaminle öksürük keser. klorfeniramin ve psödoefedrin ile de özellikle solunum yolunda genel bir rahatlama sağlar.

dip not: psödoefedrin içeriğinden dolayı yüksek tansiyon hastalarının kapsül formunu x2 şeklinde kullanması önemle rica olunur.
  • hasta olduğum veya olacağım zamanlar ilk başta bu ilaç çok iyi gelirdi, hastalık semptomlarını falan hemen geçirirdi ama yaklaşık son 2 senedir falan artık eskisi gibi iyi gelmiyor. sanırım ilaca karşı bağışıklık kazandım ya da ben öyle sanıyorum.
  • beyin gücünüzü dörtte birine düşüren ilaç. sabahtan beri duvar köşelerine ve tavana bakıyorum boş boş.

işe yarıyor ama mutlaka evde ve tok karnınıza kullanın. aç karna aldığınızda şiddetli baş dönmesi, kulak çınlaması yaşayabilirsiniz ve halisünasyon görebilirsiniz.