şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam hali: katarlılar 4.6 milyar liralık yatırımını türkiye'den çekti.

  haber:katarlı yatırımcıların 2019'un ilk 5 ayında borsa istanbul'daki 4.6 milyar liralık yatırımını çektiği bildirildi.
  merkezi kayıt kuruluşu'nun (mkk) verilerine göre, borsa istanbul'da portföyü olan yabancı yatırımcılar arasında ilk 5 ayda katarlı yatırımcıların hareketleri dikkat çekti. katarlıların bu süreçte yaklaşık 4.6 milyar liralık çıkış yaptığı gözlendi. dünya gazetesinden jülide yiğittürk gürdamar'ın haberine göre aralık ayında 14 milyar 745 milyon lira portföy değerine sahip katarlı yatırımcıların porföyü mayıs ayında yüzde 30.95 azalarak 10 milyar 181 milyon liraya kadar geriledi.
  katar emiri şeyh temim bin hamed el sani'nin ağustos 2018’de cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından katar'ın türkiye ekonomisine destek için 15 milyar dolar tutarında yatırım yapacağı açıklanmıştı.

  katar'ın türkiye’ye yönelik yatırım paketinin ilk adımı olarak da merkez bankası ile katar merkez bankası arasında ikili para takası (swap) anlaşması imzalanmıştı.

  haberin linki
 • (bkz: kaçarlılar)
 • tarihten ders almayarak, araplara sırtını dayamanın dayanılmaz hafifliğini gösteren haberdir.
 • katarlı olmanın salak olmak anlamına gelmemesiyle ilgili bir durumdur.

  risk ve kar yüksek olan bir ekonomiye para koyarsan, riskin karı kurtarmayacağı kadar yükseldiği noktada parayı çekersin, bu kadar basittir.

  (bkz: çanlar kimin için çalıyor?)
 • ne kaçması daha 400 milyar dolar gelecek.seçim öncesi katardan 400 milyar dolar gelecek söylentisi vardı.sizin yapacağınız algının taaa.
 • içeriden bilgi alarak çıkıyorlarsa...
  neyse, yatırım tavsiyesi değildir.
 • (bkz: arap)
 • bir filmde gördüğüm bir sahne var jesus isimli siyahi bir basketbol oyuncusu var. profesyonel olma yolunda ilerliyor.

  menajerler gelip gidiyor. bir beyaz menajer geliyor anlatıyor anlatıyor. sonra jesus ben kendim gibi siyahi bir menajer düşünüyorum diyor. bizim beyaz eleman cebinden 100 doları çıkarıyor.

  "senin rengin siyah benim rengim beyaz ama parayı göstererek bunun rengin yeşil diyor. dostum hepimiz yeşiliz başka rengimiz yok diyor"

  adamlar yatırımcı senin kara kaşın kara gözün için gelmedi para kazanmaya geldi para yoksa adamlar da yok bu kadar basit. işin içine duygu katmanın bir anlamı yok