şükela:  tümü | bugün
 • bizzat tarafımdan geliştirilmiş bir proje ile gerçekleşebilecek formüldür.
  katarlı yetkililere bunu ulaştırabilirseniz memnun olurum.
  şimdi hazırsanız formülü anlatıyorum.
  bu adamlar, hani ingiltere, italya, fransa falan ülkelerde kulüpler satın alıp da; hem kulüp için hem transferler için falan filan tonla vergi ödüyorlar ya, bunu yapmalarına hiç gerek yok.

  avrupa birliği bildiğiniz gibi batmak üzere, en basit gözle bile bunu görebilirsiniz. kaldı ki, ingiltere'nin de birlikten ayrılmasıyla artık tadı tuzu kalmayacak.

  bunun yerine orta avrupa'da maddi gücü çok yüksek olmayan hatta müslüman sayısı yüksek ülkeler mevcut. kulüp pazarlıkları yerine direkt ülkeler ile pazarlığa oturup herhangi bir orta avrupa ülkesinden bir ülke satın alacaksın. ülkenin sahibi olduğun için de; öncelikle vergi belasından kurtulacaksın. bu ülke için de birkaç önerim var, özel mesajdan katarlı yetkililerle paylaşırım.

  ardından ülkede taraftar sayısı görece yüksek olan 3-4 takım tekrar organize edilecek. statlar ve altyapı seviyesi yukarıya çekilecek. ardından ülkenin gelirini artıracak şekilde katarlı firmalardan bir sürü reklam alınacak, beinsports zaten çok yüksek bir bedel ile bu ülkenin futbol maçlarını yayınlayacaktır.

  5 yıl bu şekilde geçtikten sonra, transferler yapılmaya başlanacak. kadroyu şişiren futbolcular da ülkenin diğer kulüplerine kiralanacak. burada başka ülkeler ile geleceğe yönelik oyuncular transfer edilebilir. ülkenin vatandaşlık haklarını da esnek tutarsalar; avrupa vatandaşı olma ideali ile birçok ülkeden yetenekli gençlerin önceliği olma fırsatları da var.
  ligin kalitesi arttıktan sonra, barcelona gibi ayrılıkçı bölge takımlarını da lige davet edip kabul edilirse;

  tebrikler, harika bir futbol ülkesine sahip oldunuz.
 • 'avrupa birliği bildiğiniz gibi batmak üzere'

  bu bilgiyi aldıktan sonra katıldığım fikir. gerçekten doğru söylüyor adam.