*

şükela:  tümü | bugün
 • 203 bölümlük shounen anime serisi. bu hafta yayınlanacak son bölümüyle sona erecek. mangası devam ettiği için, mangasıyla arasını açmak maksadıyla bir süre ara verdikten sonra devam etmesi muhtemeldir. daha çok komedi serisi gibi başlayıp 30. bölümlerden itibaren asıl konuya girilmektedir.

  izlenilebilir bir seri olmasına rağmen bleach ve naruto gibi uzun soluklu serilerle karşılaştırıldığında biraz çocuksu kalmaktadır. mangası daha sağlam ilerlemektedir.
 • son derece keyifli karakterlerle bezeli bir hikayeyi anlatan, izlemesi de okumasida keyifli bir anime/mangadir.

  --- spoiler ---

  son bolumleri can sikandir. dunyalari kurtaran, o dusmandan bu dusmana zaferler kazanan kahramanlarimiz simdi enma denilen bir tifilla ugrasmaktadir. onca savas tecrubesi nereye gitmistir, yada bu tifillari yenmek icin bunca yeni donanima ne gerek vardir bilinmez.

  --- spoiler ---
 • (bkz: lambo)
 • --- spoiler ---

  arada bakıp çıktığımdan ne olaylar dönüyor anlayamıyorum tam ama, colonello adam kalsa ya hep. bebek hali de pek şirin de son bölümlere bakıp iç geçirmedim değil hani(kora!). reborn'unu da harcamayalım tabi. ciddi, karizmatik adam görüntüsüne kıvrık favorilerinin kattığı masumluk ayrı bir alem sevimli bir şey.
  olayları da eski hallerine dönmek galiba son arcta. her arcobaleno adamlarını tutmuş; savaşıyorlar, kazanan 'curse'ten kurutulucak gibi bişiyler bişiyler, karışık.

  --- spoiler ---
 • 409. sayısıyla yayın hayatına son vermiştir.
 • ilk 18 bölüm ile olabilecek en kötü başlangıcı yapan, sabredenlerin selameti bulduğu, konusu git gide dallanıp budaklanan, steins gate kalitesinde zaman paradokslarını konu alan müthiş bir arc'a sahip anime.

  bazen filler diye izlediğiniz bölümdeki bir detaya öyle selam çakılıyor ki ağzınız açık kalıyor. yine de çok fazla filler gibi amaçsız bölüme sahip.
 • animesinin özeti; "ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi"dir.

  biraz detay isteyen varsa:

  güzel güzel giderken boka saran, sonra "yok lan boka sarmadık, bak mantıklı açıklaması var" dedikçe iyice zıvanadan çıkan bir hikaye örgüsü var.

  içerik olarak ele alırsam; mafya var, tetikçi var, suikastçılar var, silah var, mühimmat var.... ancak ölen yok, zira hedef kitle çocuklar*.
  bir yerden sonra kimsenin ölmeyeceğini anlamanıza rağmen ölüm kalım gerilimini sürdürme çabaları da can sıkıyor. "ama şu öldü ya" diye gelmeyiniz, o sayılmaz.
  tengen toppa gurren lagann görmüş bünyeye, bu tür yaklaşımlar hoş gelmiyor.

  bitimiyle aklımda kalan bir kaç karakter var. biri ginger bread, bu elemanın efendisi kimdi hiç oralara girmediler. diğeri kawahira*, bu adamın olayı nedir anlayamadık*. son olarak da vindice... mangasında bu karakterlerle ilgili detaylar elbet vardır da 203 bölüm anime yapıyorsunuz, saçma sapan şeylere vakit ayıracağınıza, bu konulara biraz açıklık getirseydiniz*.

  son olarak söylemeden geçemem; gayet seksist bir animedir, feminist bir yapım da yok ama adam halimle ben rahatsız oldum...

  bunları animeyi kötülemek amaçlı yazmadım ama aksayan yerlerini de belirtmek gerekiyordu.

  ciaossu!