şükela:  tümü | bugün
  • amerikan ordusunu ve onun cinayetlerini açık açık övmeye yeltenen, amerika'nın oraya buraya girmesini olağan gösteren filmi sayesinde aldığı akademi ödülleri ile james cameron'a değil, insanlığa darbe indirmiştir.
  • bin ladin'in yakalanmasını filme aktarıyormuş.

k.ç yalamaktan yorulmadı kadın.

http://www.imdb.com/title/tt1790885/
  • bir tansu çiller vakasi.
    o zaman da bir "kadın" başbakan olsun diye pek istekliydi vatandaşlarımız.
    sonra ne oldu? tıssssssssss.
    kaç yıl geçti, kimse (to whom it may concern) ders almamış.
    etrafta herkeste bir sevinç bir coşku,
    aman neymiş, oscar'ı alan ilk kadın olacakmış kathryn bigelow,
    bir de 8 mart'ın bir gun oncesi olunca,
    herkeste bir heyecan,
    sonra ne oldu? tısssssssss.
    "and i’d just like to dedicate this to the women and men in the military who risk their lives on a daily basis in iraq and afghanistan and around the world"
    aferim. 10 puan 10 puan 10 puan.
    alt tarafı oscar peki, ama yine de bu kadar önemliyse bir kadının oscar'ı alması,
    önce insan olsun,
    kadınlığına sonra bakarız.
  • yakında abd'nin savunma bakanı olmasına hiç şaşırmayacağım bayan yönetmen.
  • kadınlığı başka hiç bir şeyle ölçmüyorum militarizm karşıtı, barış yanlısı olmak dışında. aldığı ödülü askerlere adamasıyla bence abd'nin militarist politikalarına destek verdi. bu da gözümde kadınlığını da yönetmenliğini de bitirdi. kısacası, oscar'ın neden hiç bir zaman cannes ya da berlinale olamayacağının en taze yanıtı ve kanıtıdır kendisi. kadınlar günü ile bağdaştırılmasının da hiç bir anlamı yoktur.
  • dünyanın en sıkıcı ödül konuşması diye bi ödül varsa onu da hak edendir.
    nası bi üniforma aşkıysa artık, itifayecileri bile es geçmedi.
    ödülden önce onu destekleyen bi çok insan konuşmasındaki "tanrı amerikayı ve onun ordusunu korusun" tavrından sonra "o son asker'i demiycektin"demiştir sanırım, en azından ben dedim.
  • (bkz: bi siktir git dedirten yönetmenler)

yaptığı o buram buram şovenizm kokan militarist konuşması için.

ayrıca: (bkz: #18433582)
  • aldigi odulu ilk once irak ve afganistan'da gorev yapan amerikan askerlerine, sonra da butun uniformalilara (polis, itfaiye vs) adadi. amerikan askerine "siz bizim icin oradasiniz ve biz de sizin icin buradayiz" mesajini iletti. anti- militarist gorusleri evde birakip mi gelmis, ironi mi yapiyordu, oscar heycaniyla mi konustu, anlamadim.
  • the hurt locker ile en iyi yönetmen oscar'ını alan ilk kadın yönetmen olacakmış gibi duran bağyan.
  • kankası mark boal ile usame bin ladin'in öldürülmesi olayına da el atan amerikalı kadın yönetmen. yine binbir çeşit ajitasyon ve vatansever duygu seli bizi bekliyor. yaşasın amerika, gelsin oscar ödülleri.

http://www.haberler.com/…-cekilecek-2696585-haberi/