• asker, asker, asker. bu kadar popülist olduğunu bileydim hiç desteklemez idim kendisini de filmini de. yine de filminin aldığı ödüllerden ses ile ilgili olanları ve en iyi yönetmen'i hakettiğini düşünüyorum. senaryo ödülü tamamen yanlıştı.
  • amerikan ordusunu ve onun cinayetlerini açık açık övmeye yeltenen, amerika'nın oraya buraya girmesini olağan gösteren filmi sayesinde aldığı akademi ödülleri ile james cameron'a değil, insanlığa darbe indirmiştir.
  • 2010 akademi ödülleri'nde tarantino ve cameron'un eline veren yönetmen.
    edit: (bkz: ben demiştim)
    (bkz: #18303555)
  • elizabeth hurley'i andırmaktadır.
  • ve en iyi yönetmen dalında oscar alan ilk kadındır kendisi, evet.
  • daha önce en iyi yönetmen ödülünü almış bir kadın yönetmen olsaydı büyük bir ihtimalle dün gece ödülü alamayacaktı. kim bilir?
  • yakında abd'nin savunma bakanı olmasına hiç şaşırmayacağım bayan yönetmen.
  • kadınlığı başka hiç bir şeyle ölçmüyorum militarizm karşıtı, barış yanlısı olmak dışında. aldığı ödülü askerlere adamasıyla bence abd'nin militarist politikalarına destek verdi. bu da gözümde kadınlığını da yönetmenliğini de bitirdi. kısacası, oscar'ın neden hiç bir zaman cannes ya da berlinale olamayacağının en taze yanıtı ve kanıtıdır kendisi. kadınlar günü ile bağdaştırılmasının da hiç bir anlamı yoktur.
  • dünya kadınlar günü mucizesi.
  • aldigi odulu ilk once irak ve afganistan'da gorev yapan amerikan askerlerine, sonra da butun uniformalilara (polis, itfaiye vs) adadi. amerikan askerine "siz bizim icin oradasiniz ve biz de sizin icin buradayiz" mesajini iletti. anti- militarist gorusleri evde birakip mi gelmis, ironi mi yapiyordu, oscar heycaniyla mi konustu, anlamadim.
hesabın var mı? giriş yap