şükela:  tümü | bugün
  • 83. oscar ödül töreninde giydiği kıyafeti de en az kendisi kadar iğrenç kadın.
    hurt locker filmimsiyle geçen sene aldığı oscar, kendi deyimiyle "başta ıraktaki askerlerimiz olmak üzere üniforma giyen herkese teşekkür eden" konuşması halen kulaklarımda.
  • kankası mark boal ile usame bin ladin'in öldürülmesi olayına da el atan amerikalı kadın yönetmen. yine binbir çeşit ajitasyon ve vatansever duygu seli bizi bekliyor. yaşasın amerika, gelsin oscar ödülleri.

http://www.haberler.com/…-cekilecek-2696585-haberi/
  • wim wenders, sidney lumet, andrzej wajda, ken hughes, luis bunuel, roman polanski ulan john ford yahu john ford yönetmen ise, kendisinin ne olduğunu merak ettiren insandır. imdb'de yazan sıfatlarına kanmamak lazım.
  • bin ladin'in yakalanmasını filme aktarıyormuş.

k.ç yalamaktan yorulmadı kadın.

http://www.imdb.com/title/tt1790885/
  • abd'de politikacı olsa koyu bir cumhuriyetçi parti'li olur ve başkan yancılığı yapan yapay sırıtışlı, sevimsiz kadın makamını kimseye bırakmazdı gibime geliyor. nağadar itici bir kadın bu ya hu!
  • beyaz saray'dan da yardım alarak çektiği osama bin laden'ın yakalanışı hakkındaki filmini merakla bekliyorum.hurt locker'da gerçekten güzel bir konuyu durağan bir şekilde anlatmıştı ama yine de beğenmiştik.oscar'ı almasına az çok şaşırmıştım ama yine de bir kadının alma zamanı gelmişti ve yine bu sene büyük oynuyor ve de daha filmi izlemeden söylüyorum ama kesinlikle büyük bir aday olacak hatta kazanadabilir.
  • amerika'nın leni riefenstahl'ı.

ayrıca bu kadının filmleri burjuva feminizminin vücut bulmuş hali adeta. zira filmlerinde, kadınla erkeğin müslümanlara işkence etmekte eşit olması gibi göz yaşartıcı şeylere rastlamak mümkün.
  • sarah palin'in rafine edilmişi.
    bir sonraki filminin bireysel silahlanmanın güzellikleri, nimetleri üzerine olması gerekir.

şöyle bak:
    demokrat, beyaz ve varoş okulunda öğretmenlik yapan, karısı melez bir baba silahlanmaya karşıdır. evladını da hep böyle yetiştirir öğrencilerine de hep bunu aşılar. "nigger", "hispanik" çeteler okula dadanır. sınıftaki yetenek vaat eden çocuk "beni komuyor mahallem ki adam olayım hocam" der. bir gün okulu basan çeteci orospu evladının biri çocuğun kafasına sıkmaya hazırlanır. hoca görür, "keşki silahım olaydı da dur diyeydim. caydıraydım. ama neyleyim ki piştovum yok" diye dertlenir. müteveffa ergenin kan fışkırmaya devam eden bedeninin yanında diz çökerek ağlar, anırır.
  • kendinden söz ettirebilen nadir kadın yönetmenlerden

bir digeri için (bkz: lana wachowski)