şükela:  tümü | bugün
  • 18.istanbul tiyatro festivali kapsamında gösterilen kafka'nın maymunu isimli tek kişilik oyunun muhteşem performans gösteren oyuncusu... kathryn hunter herşeyiyle baştan aşağı tastamam bir oyuncu.... oyun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. vücut kullanımının bir tiyatro oyunundaki etkisini gorebilmek için kafkanın maymununda hunter'ı izlemek şart. vücudunu o kadar esnek bir hale getirmişki bir maymun bundan daha iyi sahneye yansıtılamaz sanırırm. ben tiyatro duayeni değilim fakat bu işten anlayan insanlar tek kişilik oyunlar içinde kafkanın maymunuyla kathryn hunter'ın performansını olağanüstù olarak ifade ediliyor. o kadar şanslıyım ki tiyatro festivali kapsamında kendisini izleme şerefine sahip olan 1500-2000 kişiden biri oldum.
  • geçtiğimiz hafta sonu kenter tiyatrosu'nda seyirciyi ihya edendir. kendisini izledikten sonra, an itibariyle oyuncu beğenmek ne kadar güç olacaktır hissiyatına sürüklemiş, seyir zevkimi tepelere taşımış, sahnede gerçek anlamda bolca ter döken pek değerli bir oyuncudur. kendisinin sağladığı seyir tokluğu sonrası; olmadık her yerde "ben yüce bir kulum çünkü oyuncuyum" diye bağıran ve insana tiyatrodan fenalık getiren tipleri unutup 'oyun'u yeniden sevmeye başlıyorum. bu vesileyle hunter'a teşekkürü de borç bilirim. sözlük okuyordur herhalde.
  • iksv’nin tiyatro festivalini belki son düzenlediği seneydi. 5 yıl sonra bu yıl da tekrar tiyatro festivali bu kez sonbaharda istanbullu sanatseverlere sunuldu.

    benim son tiyatro festivalinde kenter tiyatrosunda büyülendiğim performansın sahibi oyuncu. kafka'nın maymunu adlı tek kişi sahnelediği, vücut dilini ve seyirci etkileşimini harika kullandığı 60 eşsiz dakika yaşattı.