şükela:  tümü | bugün
 • yav tamam defolsun da arkadaş bu sloganla sence kim nereyi terk eder ki amk?
  bi kere böyle fontiği bestesi ezik sloganlarda bi vazgeçsin bence sol. öyle dışarıdan dışarıdan yazdığıma bakmayın gayet de içinden yazıyorum solun.
  uzun zamandır bu böyle. en son ali ismail korkmaz'ın anmasında isyan, devrim, özgürlük diye başlayan slogan dışında bence epeydir türkiye'de solun sloganları cidden acınası derecede saçma ve ezik.

  hemen bir kaç örnek;

  "yılgınlııık yok, direniiiş var!.."
  "insanlık onuuruu işkenceeeyi yeneecek!"
  "kaaatiiil, abedeee, ortadoğudan deeefol" olm böyle beste mi olur amk ya?

  yahu sonra da neden bjk çarşı gezide bu kadar ön plana çıktı diye şaşıranlar var. olm bunca yıllık sol örgütsün, bunca zaman külliyatı yemiş yutmuşsunuz hala bağırıp çağırdığınız sloganların gücünden, bestesinin ezikliğinden bihabersiniz amk ya.

  olm az çalışın la. az adam gibi isyan ve direniş çağrıştıran, atılınca insanın içindeki uyuyan dağların dimdik ayağa kalkacağı kısa, net ve güçlü sloganlar bulun la.
  bir eyleme gitmeye gör amk hep aynı eski moda saçmalıklar. olm bu ülkede gençler sizin peşinizden niye gelsin la? adam gibi iki tane slogan bile üretemeyen soldan ülkeye ve halka ne hayır gelir amk?
 • (bkz: hadi inşallah) *
 • artık solcularımızdan duyamadığımız slogan. eskiden bolca kullanılırmış bu slogan, uzun saçlı sakallı solcu marjinal tipler toplanır toplanır bağırırmış bu sloganı.
  şimdilerde ne hikmetse hiçbir solcu meydana çıkıp abd'ye "ortadoğu'dan defol" demiyor.
  ne oldu ki acaba ? abd yıkıldı mı? ortadoğu'daki yıkımından ve hedeflerinden vaz mı geçti ?
  bunlar olmadı bildiğim kadarıyla. şimdilerde bırakın abd'yi defetmelerini, iktidarı yıkmak için abd'nin gözünün içine bakıyorlar.
  hayat ne tuhaf vapurlar filan.
 • şimdilerde "katil amerika sakın bizi bırakma" sloganına bırakmıştır yerini.
  where is us air force, biji obama, yalancı trump falan diyorlar.
  vahhabi suudi arabistan'ın gönderdiği paraları silahları az bulup daha fazlasını istiyorlar.
  esasında ülkemizdeki solculuğun emperyalist ülkelere uşaklıktan başka bir amaca hizmet etmediği geldiğimiz noktada ortaya çıktı. şeklen, kabukta abd ve israil işgallerine itiraz eden solculuk, günümüzde özüyle ve gerçek kimliğiyle karşımızda.