şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye motosiklet platformu başkanı zafer fatih özsoy'un farkındalık yaratmaya çalıştığı duyurusuna #katilbariyeristemiyoruz hashtagi ile biz de destek verelim.

  “7 yıldır bariyerlerin değiştirilmesi için mücadele ediyoruz. avrupa’daki gibi insan yaşamına saygılı bariyer sisteminin getirilmesi için eylemler yaptık, yetkililere dilekçeler verdik. ‘ölüyoruz, bu bariyerler katilimiz oluyor’ dedik. yıllardır görüşmediğimiz yetkili, çalmadığımız kapı, şikâyet etmediğimiz birim kalmadı. hep maliyetlerden konuşuldu. bir insan hayatı kaç para eder? bu ölümlerde yetkililerinde vebali var. katil bariyerler yüzlerce insanın canını aldı. görevinizi yapın, canlar soğuk bariyerlerde son nefesini vermesin”

  edit: olayın akıbetiyle ilgili 10 aralık pazartesi günü 5 kişilik heyet ankara'ya cumhurbaşkanlığı külliyesine davet edildi. bir hashtag ile ne olacak demeyin, çok şey oluyor.

  ilgili video
  ilgili haber
 • destek verilmesi gereken kampanya. bir motorcu olarak en çok korktuğum şey bariyerdir. örnek videoyu bırakıyorum buraya. ~~~
  edit: otoyol alt hız sınırında gidilse dahi bariyerlerin tehlikeli olduğunu anlamayan bir grup mahlukat gelip motorcu düşmanlığı yapmış. birisi ölsün diyor. yazık günah diyecek lafım yomk insanlıktan nasibini almamışlar.
 • asfaltların kötülüğünden insan gibi giderken bile düşebiliyoruz zaman zaman. asfaltların tamamı düzeltilmesi çok zor lakin şehir içi ve virajı yollarda kesinlikle bu ek yapılarak binlerce hayat kurtarılabilinir.

  edit: arkadaşlar ben bir chopper sürücüsüyüm normal araba gibi gidiyorum ve hiçbir trafik magandalığından da haz etmem lakin bunları yapıyorlar diye insanların ölmesini istediğinizin farkında mısınız bilmiyorum. bu isteğiniz bir gün çoluğunuzun, çocuğunuzun başına gelme ihtimalini unutuyorsunuz.
 • sanırım başlık "trafik kurallarına saygılı motorcular için katil bariyer istemiyoruz" olacaktı. gel gör ki 50 karakter sınırına takıldı.

  (bkz: trafik kurallarına saygılı motorcular istiyoruz)
 • kesinlikle katılıyorum, şöyle ki; bariyerler tampon hizasından yukarıda. ayrıca bariyer esnedikten sonra jilet gibi olan zemin bağlantı çubuklarından ayrılıp arabayı yırtmaya başlıyor. asıl sorun zemin bağlantı çubukları, bence silindir şeklinde olmalı!
 • ben de kaldırıma girmeyen, tek yönlü sokağa tersten girmeyen, motorunu kanırtarak sokak arasında gürültü terörü yapmayan motorcular istiyorum. elimde olsa her sokağa tümsek yaparım. yaparım ki saate ve mahalle sakinlerine aldırmadan gürültü terörü yapan orospu çocuğu yavaşlasın.

  motorcular trafiğin akplileri adeta. sürekli bi mağdurlar ama her boka da hakları olduğunu düşünüyorlar
 • haklı slogan.
  bu gibi bariyerler ile en basit kazalarda bile büyük ölüm riski ile karşı karşıyayız.
  motosiklet kullanıcıları olarak giyotin bariyerlerin kaldırılmasını istiyoruz.
 • haklı istektir.

  hatta işaret direkleri için de bir çözüm bulunmalıdır.
 • mevzu bahis bariyerler, normalde küçük sıyrıklarla atlatılabilecek kazaları bile ölümlü kazaya çevirebiliyor.

  desteklenmesi gereken kampanyadır.

  edit budut: bariyer yerine kariyer yazmisim, uyaran arkadasa tesekkurler selale
 • "yoo biz istiyoruz:d" denilerek karşı çıkılması gereken anlamsız istek. sırf motorcular daha rahat kaza yapsın diye bulundukları isteğe bak. efendi gibi motor kullanan adam sayısı bir elin parmağını geçmez. ki ben daha adam akıllı motor kullanan birine rastlamadım. tehlikeli hareketler yapıp sonra kaza yapınca ağlamayacaksınız "ımı bırıyırler" diye. devlet trafik ışıkları koyuyor onu kullanıyor musunuz? hayır. tek yönlü yola aa tek yönmüş diyip geri dönüyor musunuz? hayır. sağa dönülmez levhası görünce sağa dönmekten vazgeçiyor musunuz? hayır. siz hangi trafik kuralına uyuyorsunuz da bir de bariyer isteme hakkına sahip oluyorsunuz. zaten maksimum 5-10 yıl yaşayıp ölüyorsunuz bırakın da bariyer olmasın devlete boşuna yük.

  adrenalin aabi kadıköy sokakları aabi ismail yk gibi giyinip motor sesi çıkaralım aabi.