• "virajlara hızlı girmeyin siz de" diyen arkadaşlara ithafen;

resim 1

resim 2

resim 3

yukarıdaki resimler 50 km/h civarı bir hızla giderken yol kenarına park etmiş bir arabanın beni görmeyerek yola çıkıp bana çarpması sonucu oluşan kazanın resimleridir. o teller motor yerine beni de 2'ye bölebilirdi.

edit: yurt dışından linkleri göremeyenler için ekşi up linkleri eklendi.

ekşi up 1

ekşi up 2

ekşi up 3
  • nasıl böyle kutuplaşabiliyorsunuz? nasıl bu kadar çabuk insanlıktan çıkabiliyorsunuz ? anlamakta güçlük çekiyorum. insanlar akıllarını peynir ekmekle yemişler.

yahu böyle bir kampanyaya karşı çıkılır mı? 3-5 tane zibidi yüzünden bu kadar hayvanlaşılır mı? trafikte makas atan, şahinine spin attıran adam yüzünden bütün otomobilleri mi hedef alalım o zaman?
  • araba kullananlarin da katilmasi gerekir cunku o bariyer kirilip araba karoserini deliyor ve yolculari ikiye boluyor. seneler once bir yakinimi boyle kaybettim.
  • yillardir dikkatimi ceken olay. plastiğini yapmaları gerekirken ömürlük olsun mantigiyla mantiksizca yapilan çelik bariyerlerin ne mantigi var hala anlamis degilim.
  • dikkat çekilmesi gereken istektir. sadece motosiklet için değil, arabalar için de, yayalar için de önemlidir.
  • katıldığım talep.
    zira motorcular bu bariyerler nedeniyle feci şekilde can veriyorlar.
  • belki gerekli bir altyapidir, belki cok daha oncelikli yapilabilecek teknik onlemler vardir. sonucta bir de maliyet hesabi vardir bu tur onceliklerin belirlenmesinde. ancak trafik kurallarina uyma konusunda en onemli, zaruri ve halka daha az maddi yuk olacak altyapi yatirimi egitimdir. trafikteki en ciddi tehlikenin de egitimsizlik oldugunu biliyoruz.
  • sadece katil bariyerle sınırlamak doğru değil, insanca ulaşım istiyoruz. istanbulda yamanmamış yol kalmadı, her 2 senede bir sokaklar baştan asfaltlanıyor. dayanıksız ve kalitesiz bir asfalt var. bu durumda motor için en önemli şey olan yere tutunuş ve ideal sürtünme, bir anda buz pistine döndürüyor yolları.
  • motorculardan ve onların kural tanımaz hallerinden bıkmış biri olarak haklı bulduğum yakarıştır. bu insan hayatıdır, ayrımı olmaz. kim kimden ne kadar nefret ederse etsin o işler başka bu iş başkadır.

sonuna kadar destekliyorum. ancak tabii ki ülke ekonomisine getireceği olumsuz yük de bir gerçek. bugun ihalesini yaparsın, bundan sonra değişim gerektiği vakit yenilerinden takılır.
  • otomobiller için de son derece tehlikelidir.
    katil bariyer istemiyoruz.
hesabın var mı? giriş yap