şükela:  tümü | bugün
  • floodları ile meşhur bir sulu yemek.

hayatı yalan bir gitar yapımcısı.

yine insanları kandırmaya çalışırken gördüğüm badim. beni de böyle dolandırdı şu an kendisinden 3 çocuğum var.
  • kendisini, açmış olduğu mansur yavaş tivit başlığı ile tanıdım ama adı, çok komik: katil bezelye
    bir bezelye, ne kadar katil olabilir? nasıl, birisini öldürür? nerede öldürür? çok merak ediyorum. ettim de. aklıma kalacaksın, katil bezelye. (burada, şener şen'in sütoğlan şaban demesini hatırlayın)

tanım: ekşisözlük yazarı imiş. bugün öğrendim.
  • soru: bu nasıl bir bezelye cinayet işliyor? bir bezelye nasıl cinayet işler? bu bezelye bir anti kahraman mı, kötü birisi mi?

cevap: nick ekranına "ne yazacağım lan buraya?" diye avel avel bakarken hayal gücünde işler arkadaşım.

google'a yazılan her şeyde üstlerde ekşi sözlük çıkmasından sonra nihayet yıl 2010 olur ve yazar "benim de söyleyeceklerim var" diyerek umut sarıkaya ekolüyle kayıt olmaya karar verir. tek sıkıntı nick ekranı. boşluğa ne yazacağına karar veremez, pineklediği çekyattan bilgisayarı sehpaya bırakır, eline kumandayı alıp yine aynı işsizlikle televizyon kanalları arasında dolaşmaya başlar.

çocukluğunu 7" ekranda parmağını sürterek geçirmeyenlerin bildiği bir çizgi film vardır. bugs bunny. tarihin ilk troll çizgi film karakteri. işte bir kanalda anadolu çomarı yosemite sam ile piç tavşan bugs bunny'nin kapışmasında zıplayan meksika fasulyesi göze çarpar. bir fasulye nasıl zıplayabilir ki? işte bir bezelyenin nasıl cinayet işleyebileceğine geliyoruz.

yazar fasulyeden nefret etmektedir. özellikle kabuklu olanından. kabuğunda iplik gibi bir kısım var ve ne zaman yesem dilime, dişime takılıyor. ancak bezelyeyi de çok sevmektedir. hatta annesinin bahçesinde sırıkların arasında çılgınlar gibi dolaşıp "oğlum çiğ yeme ishal olursun."** uyarılarına aldırış etmeden sulularını yemekte, bezelyelere karşı uzmanlığı git gide artarken gregor mendel gibi bütün bahçe sulu bezelye çıksın diye tohum çaprazlamaya bile başlamaktadır.

fasulyeye karşı rakibimizi bulduk. bezelye. fasulye zıplayabiliyor. bezelye daha da görkemli ve absürt bir eylem yapabilmeli. cinayet işlesin amınakoyim. var mı lan daha ötesi? hadi bakalım fasulye kardeş, öyle midede zıplamakla olmuyor bu işler.

karakterimiz oluşmuştur. katil bezelye. hiç öyle kaslı, pelerinli bir şey değil. kahraman da değil. anti kahraman denebilir. kimse bakmıyorken ufak ufak hareket eder. gıcık kaptığı insanların yemeğine atlar. kurbanını ishal edip sıçmaktan öldürürken işi bittiğinde bokun içinden üstünü başını silkeleyerek çıkar, red kit gibi gün batımında yeni ishallere yol alır.

zıplayan fasulyeyi gördükten sonra geçen 1 dakikada yazar sehpadan bilgisayarı geri kucağına alır, kanepeye uzanır. kullanıcı adına katil bezelye yazar, göndere basar.

tür: bitki
    sınıf: bezelye
    görünüş: çiğ bezelye
    süper gücü: ishal edip sıçarak öldürme.
  • $88

18.09.2022 edit: $75

24.09.2022 edit: $68

(bkz: sözlüğe şafak atmak)

edit: artık deniz bando hüramiral.
  • yapmak zorundayım, üzgünüm.

bu çocuğa askerde bası vermişler.
hesabın var mı? giriş yap