şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha gaz bir anarşist blok sloganı için (bkz: katil devlet yıkacağız elbet)
 • vatandaşını öldüren devlete denir. tanıdık mı geldi cicim?
 • sloganda kullanımı da vadır.

  (bkz: katil devlet hesap verecek)
 • (bkz: katil kim)
 • masum vatandaşlarının üstüne bomba yağdıran devlettir. dünya üzerinde vardır böyle devletler. bir gün pakistan'da, bir gün afganistan'da olur böyle olaylar. bir gün mısır bir gün suriye ya da. devletlerin yapısını bu tür insanlıkdışı uygulamalara dayandıranlar utansın ve sınırların olmadığı, bayrakların dalgalanmadığı, milliyetçiliğin ortadan kalktığı özgür bir dünya hayalleri ile acımızı bastıralım.
 • asya'nın batısında bir yerlerde vardır böyle bir devlet. bazen kendi öldürür içinde barındırmak istemediği insanları, bazen de öldürenlere ses çıkarmaz, yakala(ya)maz. insan haklarının zerre önemi yoktur bu ülkede, avrupa insan hakları mahkemesi'ne mahkum olmakta rekor üstüne rekor kırmaktadır.

  tarihi boyunca hep birilerini öldürmeyi vazife bilmiştir bu ülke. tek tipleştirme çalışmalarına ara vermeden, her türlü yolla devam etmiştir.

  poşu takan birini terör suçundan iki yıl tutuklayabilmektedir, konser bileti satana terörist muamelesi yapabilmektedir. ancak içerisindeki bir ermeni aydını öldürüldüğünde olayı basitleştirmek için topyekün mücadele etmiştir. tüm kurumları tek bir yumruk olmuştur. sonuçta da üç beş kişinin gerçekleştirdiği bir olay olup çıkmıştır.

  istediği herkesi terör suçundan yakalayabilen bu devlet, 20 yılda herkesin gözleri önünde otel yakan bazı orospu çocuklarını yakalayamamıştır. bugün o devlet, içinden kıs kıs gülerek davanın zaman aşımından düşmesine sevinmektedir.

  çok değil üç ay önce, kendi topraklarında 34 kişiyi bombalamıştır bu devlet. özür dilemekte ayak direten bu devlet, kendi içinde suçu oradan oraya, buradan buraya atmaya çalışarak ayağa düşürme derdindedir. hala da ölenlerin ailesinden özür dilememiştir. suçlular cezalandırılmamıştır.

  daha neler vardır neler? kimisine yaşım yetmemiş, görememişimdir, çok anlayamamışımdır. ama herkesin çok iyi anlaması gereken bi' şey vardır ki o da bu devletin ve devlet yalakası zihniyetlerin bir şekilde insanları katletmesidir.

  en vahimlerinden diğer bir tanesi için de bu ülkede 6-7 eylül 1955'te yaşananlara bakmak yeterlidir.

  evet, bu ülkenin adı faşistan'dır. iran'ın kuzeybatısı'nda ufacık bir alanda bulunur. türkiye'ye sınırı yoktur.
 • gözünü kırpmadan acil servis, astım hastası vs… hiçbir istisna tanımadan her yere biber gazı sıkan, hamileleri yerlerde döven, canlı canlı yakılan insanların davalarının zaman aşımına uğradığı, yöneticileri tarafından televizyonlarda salya sümük ağlamanın bir gelenek olduğu devlet.

  (bkz: telved litak)
 • masumları senelerdir hapishanelerde çürüten, yargıyı adaletsizliğe alet eden, kamuoyunu hiçe sayan, katilleri afla salıveren devlettir.
 • -"katil devlet değil, seri katil devlet..."