şükela:  tümü | bugün
 • samsung'un valla yapıyoz billa yapıyoz diye ortalığı alevlendirip söndürdüğü nane.

  bu 2013'ten
  https://www.youtube.com/watch?v=dbyc20bb6li

  bu da 2014
  https://www.youtube.com/watch?v=mkg7xrsg9kq

  sonrası gelsin edgeler gitsin s7ler.
 • 2013 öncesine kadar istiridye kapak olarak bilinirdi. en ist modelden en ucuz modele yolculuğuna devam ediyordu. sonra android genele yansıdı üretimler durduruldu, tuşlu telefon sevicilerinin gözyaşları arasında numunelik üretime geçildi.

  2013 sonrasında ise katlanabilir telefon demek ya çift ekranlı ya da katlanabilir ekranlı telefon demek oldu. prototip dışında örneği de yok. tam öldü denilirken yine piyasaya tavandan giriş yapacaklar ama ne zaman göreceğiz.
 • dırdıra mı katlanıyor acaba neye katlanıyor?
 • katlanabilir telefonların en büyük problemi ekranın yapısal olarak çözünmeden iki katlanması sayılabilir tabi ki ama donanım olarak baktığımızda hareketli pil ya da en azından iki bölünmüş pil üreticiler için daha üretim hevesini kırıcı bir issue.

  hareketli pil yapmak mümkün ama güvenli olması namümkün şuan için. en azından büyük üretimlerde. ikiye bölünen pilin de verimliliği çok düşük ve ısınma problemi yekpare pillere göre göz ardı edilemeyecek kadar fazla.

  bu durumda ya süperince düşük ppi ekranlar gelişmeli ya da ısıyı dağıtabilecek farklı elementler kullanılmalı. samsung'un herşey de olduğu gibi bu konuda da dolu patenti var iki çizim verince patenti yapıştırıyorlar nasılsa diye adamlar sürekli patent alıyor :p
 • katlanabilir denince aklıma şu eskiden anteni olan kapaklı telefonlar geldi nedense. onlar da katlanabilir kategorisine girmiyor mu? anlamadım ben şimdi.
 • samsung*'dan sonra apple'ın da patent aldığı hede.
  (bkz: katlanabilir ekran)