şükela:  tümü | bugün
  • malum sitelerdeki ve sözlükteki "üff çok fena teknoloji", "abi çok iyi yeaa", "adamlar yapmış anlıyo musun bro" goygoylarını bir kenara bırakacak olursak apaçık ortadadır.

şimdi bana tek tek saydırma... sözlüğün çoğunluğunun aksine 80'lerde, 90'larda çocuk olmuş biriysen ne demek istediğimi anlarsın.

bilim kurgu etkisiyle piyasaya çıkartılmış, devamı gelmeyeceği kesin olan, kimsenin bir işine yaramayan bir sürü "şey" hatırladın bile. aslansın. hızlıca yok olup gittiler. işte tam olarak onlar gibi bir şey olacak bu katlanabilir akıllı telefon. bugün lansmanını yapan markalar bir iki sezon sonra adını bile anmayacak. aha bak görürsün.

kendini kanıtlama ve hedef kitlenin dikkatini çekme peşindeki markalar için güzel bir reklam aracı olsa da asla ve asla ihtiyaç değildir. kim, niçin telefonunu katlama ihtiyacında olsun ki? boy boy alet var. al birini, çek git işte... böyle bir pazar analizi var mı? yok. çünkü böyle bir saçmalığa gerek yok.

katlanabilir akıllı telefon dediğin, bi milyoncuda on milyona satılan rengarenk ışıklı radyo gibidir. radyo neden düğün salonu gibi lan? kimin ihtiyacı var yanıp sönen ışıklara?

edit: ulan elli kere söyledik embesilleri sözlüğe almayın diye... şunu eleştirdik diye ne mallığımız, ne vizyonsuzluğumuz, ne fakirliğimiz kalmış. e be denyo herif, ben a380'i de hiç sevmiyorum, gereksiz görüyorum. şimdi ben airbus a380'i alamadığım için mi sevmiyorum? ulan sikko! bir insan airbus a380 neden aslın, neden almak istesin? niye herkesi kendiniz gibi zavallı sanıyorsunuz?
    ha bu arada unutmadan; a380 geçtiğimiz günlerde üretimden kaldırıldı.
  • o kadar da doğru olmayan sahte gerçeklik.

telefon hali tutmayabilir belki, ama belki de alıştığımız telefon anlayışı değişecektir.

bileklik şeklinde bir telefon üretilebilir bu teknoliyle, giyilebilir teknolojinin zamanla artacağı kesin. durum böyle olunca kimse ayriyeten yanında taşımak zorunda olduğu bir telefonu tercih etmeyecektir.
  • bu olayı çoğu kişi samsung ile duydu fakat ilk önce lenovo tarafından denendi ve iptal edildi. sebebi tamamen tutmayacak olmasındandır.
  • alo desin yeter’cilerin yanılgısı.

herkes böyle düşünse teknoloji günümüzdeki kadar gelişmezdi. insanoğlu her zaman yeniliğe açtır. gelişim için de yeniliğin sürdürülebilir olması gerekiyor.

hak ettiğini düşündüğüm bir fiyatla gelirse alabilirim. bu tip değişimlere öncü olmak güzel bir his.
  • rahatça yazabilmeye olanak sağlayan bir klavye sistemi ve insanı tatmin edecek boyutlara ulaşabilecek bir ekran olmadan kola takılan akıllı telefonlar o kadar tutulmaz.

katlanan telefonların ise bence en büyük sorunu katlı olunca çok kalın olması ve ana ekranın küçük olması. bugünkü sonsuz ekrana sahip ve katlanınca normal telefonlardan daha kalın olmayan ve aynı ağırlıkta bir telefonu seve seve kullanır insanlar. fazladan bir özelliğe kimse hayır demez. zira apple in bile bir süre inat edip geçmediği büyük ekran modası daha uzun süre bitmeyecek gibi. sonsuz ekranlar da bunun bir zorlaması zaten.
  • menteşeden ikiye ayrıldığı zamandan itibaren herkesin yavaş yavaş kabul edeceği gerçektir...
    düşürülmesi acayip zevkli olacak...
  • katıldığım bir varsayım.

katlanabilir telefonu cebe katlanacak şekilde koysak cep iki kat şişecektir, katlanmamış şekilde koysak boyutları çanta gibi olduğundan yine imkansız olacaktır. yani taşınabilirliği sıkıntılı bir hal alacaktır. aynı zamanda düz telefondan farkının ne olduğu tam anlaşılamamıştır. yani katlayıp ne yapacağız telefonu, film izleyeceksek yarım ekranda niye millet film izlesin, 3d tv teknolojisi gibi kimsenin kullanmadığı ama özelliklerde var mı diye bakılan bir teknoloji olacaktır. kişisel görüşüm, almam veya çevremde telefon alacak kişilere tavsiye etmem.
  • oysaki samsung'un bu ileri teknoloji icadini piyasaya surmeden once eksi sozluk yazarlarindan onay almasi gerekirdi. cunku her seyin en iyisini onlar bilir. adamlar resmen bir skandala imza attilar.
  • buranın yetkilisi kim? başlık katlanabilir telefon almaya paramızın yetmeyeceği gerçegi başlığına taşınabilir mi?
  • fiyatı uçuk olmazsa tutar