şükela:  tümü | bugün
  • balıkesir'de ali saral adında bi lavuk ailesiyle birlikte kız istemeye gidiyor ve çıkan tartışmanın ardından av tüfeğini alıp evi basıyor. 3 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaralıyor ve hiçbir şey olmamış gibi yaptığı katliamı cep telefonu ile kaydederek sosyal medyada paylaşıyor; işte diyor bu saatten sonra hüseyin beşeler köyündeyim son hali. yandı bitti kül oldu diyor.

+18
    olayın görüntüleri
    +18

haber linki
    işte böyleleri yüzünden idam şart. bu lavuğun toplumda yaşamaya ve senle, benle ve çocuklarımızla beraber aynı ortamlarda yer almaya kesinlikle hakkı yok. kanım dondu şerefsizim. lavuk hâlâ aramızda!
  • kişinin ağır ruh hastası olduğunu kanıtlar nitelikteki eylem.

patolojik narsisizm vaka örneği resmen. çıkan tartışmanın içeriği muhtemelen bu ruh hastasının kendinde eksik görüp, üzerine yüce(?) benliğini inşa ettiği bir noktaya parmak bastı. uğradığı kırılma sonucu -gerçeklerle yüzleşme- borderline dürtülerle böyle bir eylemi tasarladı. eylemi gerçekleştirirken bunu sosyal medyada paylaşmasıysa bir çeşit iç hesaplaşma durumu. "bakın hala burdayım, bunları da ben öldürdüm" tamam da, paylaştığın kesim, izleyen adamlar böyle bir tartışmadan, senin reddedildiğinden, yarana tuz basıldığından habersiz ki zaten, neden bir açıklama yapma gereği duyuyorsun bize ? süpersin, adamsın, aferim dememizi neden bekliyorsun ? çünkü patolojik narsisizm bunu gerektirir arkadaşlar.

bu adamın gitmesi gereken yer hapishane değil. bu adamın bakırköy'ün mahkum koğuşlarında her gece beton iğnesi (nörodol, largactil, akineton) yemesi, o kasılmaları tatması gerekiyor. tedavi adı altında yüksek doz antipsikotik ve bilimum etken maddeyle beyin kimyasının -sikilip atılması- dengelenmesi gerekiyor. bir süre hücre'de tutulduktan sonra, ağır şizofrenik hezeyanları olan bir başka adli vakayla aynı koğuşa alınması gerekiyor. devamında olaylar gelişir zaten.

hapishane böyleleri için çok soft, çok rahat bir ortam.

edit: entry'de ele alınan konu 3 kişinin vefatıyla, 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan katliam değil, bu katliamın sosyal medya aracılığıyla canlı yayında yayınlanmasıdır. evet, böyle bir katliamın yapılmış olması çeşitli sorunların olduğunu gösterir ama bunu patolojik narsisizm'e bağlayamayız, bağlayabileceğimiz tek yer dediğim gibi naklen yayınlanması ve bilinçli bir şekilde buradayım mesajının verilmesi. öncesi tamamen hür iradeyle bilinçli bir şekilde, tasarlanarak -evin erkeklerinin kahveye gitmesini beklemesi- işlenmiş bir suç, bu değiştirilemez. hiç bir şekilde duyar kasmanın manası yok.

edit2: suçlu, çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri gülşen çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlatmış. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış

edit3: bu entry'nin ekşi şeyler'e akla mantığa sığmayan bir başlıkla taşınmasına karşı şöyle de bir rezalet var (bkz: #74388499)
  • bütün bir aileyi katletmiş kansız. kız verilmeyince silaha sarılıp katliam yapmış herif.

böylesine ölüm kolay kaçıştır. yaktığı her can için bir ağırlaştırılmış müebbet daha verilmeli, 80 yaşına kadar hücrede yaşamalı, son nefesine kadar da bir daha güneşin doğuşunu kendi gözleriyle görememeli.
  • buna iskence ederek oldureceksin. idam dahi boyle kopeklere hediye olur. her gun bir tirnagini cekeceksin 10 el 10 ayak 20 gun. bittikten sonra da her gun bir disini cekeceksin penseyle. o da bitince her gun bir parmagini koparacaksin. olmesini zamana yayip 2-3 ayda oldureceksin. bicakla vucuduna kesikler atip tuz basacaksin. ibreti alem olacak.
  • şahsın facebook hesabı

https://www.facebook.com/ali.saral.100

edit: adamın videosunu şikayet ettik facebook sallamadı, gelen cevap şöyle:

şikayetiniz için teşekkür ederiz. facebook insanların deneyimlerini paylaşabildikleri ve önemsedikleri konularda farkındalık yaratabildikleri bir yerdir. ancak kullanıcılarımızın görüşlerini dinledikten sonra, bu tip içerikleri yalnızca 18 yaşından büyük kişilerin görebileceği şekilde sınırlamaya karar verdik. ayrıca insanlar bu videoyu görüntülemeden önce, onlara içeriği hakkında bilgi vermek için bir uyarı gösterebiliriz.
  • benim meritokratik ütopyamda bu ve bunun gibi ruhsuz caniler düzenli olarak işkenceye maruz bırakılacak.

düzenli olarak sağlık kontrolünden geçecek. ölmek için dua edecek. ama ölmeyecek. eceli gelene kadar her güne farklı bir acıyla uyanacak.
  • gidin videoya bakin, zaten sansurlu, sadece en sondaki konusmayi duymak icin. sesindeki ozguvene bakin. elim ayagim titriyor, nasil olur da bir insan bunu yapar, hadi yapti nasil olur da pismanliktan aninda kendini oldurmez? neyse iste, bir baska "sen yaparsin adamsin" diye yetistirilmis orospu evladi. sonra da gidin ilgili linklere bakin, hepsi bu kodumunun yaratiginin turevleri, yok olan insanlar, daha cok kadinlarla ilgili.

sonra da gelin buraya kadin asagilayin, erisemediginiz, reddedildiginiz her biri icin burada akliniza gelen en les basligi acin tamam mi serefsizler? bu ulkede ne kocasini 20 yerinden sokak ortasinda bicaklayan kadin oldu, ne evlenemedigi sevgilisinin ailesini katleden genc bir kiz. eger icten ice bir adamin cok fazla tepesi attiginda siddetin zerresini gostermesine "olur oyle" diyebilen biriyseniz, bu videodaki orospu cocuklarinin yetismesine katkida bulunmaya devam ediyorsunuz, tebrikler.
  • arkadaş bir insanın içinin nasıl olduğu suratına yansıyor be abicim..

bu herifin sıfatına bakıp, bir kişi bile "bu adam iyidir" der miydi..

nasıl bir bilimsel açıklaması var bilmiyorum ama kötü insanlar genelde çirkin oluyor.

yukarıdaki konudan bağımsız olarak..

basit bi örnek, trafikte makas atan, kırmızıda geçip "ne var laa" diyen, yan yoldan önünüze atlayıp, üste bir de el kol yapan tiplere bakın..

tamamı esmer, sakallı tipler..

bu tesadüf olamaz.

not:son kısım trafikte, 20 sene boyunca yaptığım gözleme dayanan tespitimdir.. sen öyle değilsen değilsindir.. bütün esmer sakallılar magandadır demiyorum.. ama kurallara göz göre göre uyumayıp, üste de diklenen tipler genelde esmer sakallı oluyor..

benim tespitim, dünyanın en yanlış tespiti olarak burda dursun.. 1 ay sende trafikte sokakta bak.. 1ay sonra burda buluşalım..

not2: kesinlikle kürtler olarak düşünüp yazmadım.
  • kız verilmeyince katliam yapmış şerefsiz.
    tüm aileyi öldürüp bir de kameraya çekiyor. bu nasıl bir nefret, nasıl sinirlerine hakim olamama, kendini kaybetme durumu anlamak mümkün değil.
    toplumda bu ve bunun gibi insanların sayısı o kadar arttı ki. en ufak bir anlaşmazlık durumunda hemen şiddete, öldürmeye başvuruyor.
  • bu hayvan bu kadar saçma bir sebepten katliam yapıp insanlar inlerken gayet sakin ve rahat bir şekilde video çekip konuşabiliyor. bu kesinlikle öyle cinnet anlık sinir falan değil, herif bildiğin soğukkanlı. olay dehşet verici, kan dondurucu ama asıl garip olan bence bu. bu adam 26 yaşında, bu adam bu yaşa kadar nasıl geldi, bu olay olana kadar neler yaptı, çevresindeki kimse bu psikopatı fark edemedi mi? yazık, gerçekten çok yazık. bu şeref yoksunu yüzünden bir aile yok olmuş. şimdi bu it ölse ne olacak, müebbet yese ne olacak olanlar olduktan sonra. bu vahşet yaşanmadan önce az ya da çok bu adamın ne olduğu bellidir eminim. şimdi tabii ki en ağır ceza neyse çeksin de yakınında olup da göz yumanlar cezasız kalacak ben ona yanıyorum.