şükela:  tümü | bugün
  • kendisi hong kong'da dogma bir hint kizimiz olup londra'da modellik yaparak basladigi kariyerine hint filmlerinde oynayarak devam etmistir. tabii hindistan'da seksen tane dil oldugundan, daha detayli olmak gerekirse telugu ve malayalam sinemasinda boy gosterdi demek dogru olacaktir.
  • alakasız bir şekilde sevgilimin annesi tarafından benzetildiğim güzel kadıncağız.. anlayamadım nerem benziyomuş ama.. :s

(bkz: kaynana)
  • cok daha olgun gosterse de 1984'ludur bu hatun kisi. rol yapamaz, dans edemez ama guzelliginin hatrina o film senin bu film senin rol kapmaktadir. ayrica anadili ingilizce oldugundan kelli, hintce'yi cok komik bir aksanla konusur.
  • rojda demirer'e benzeyen bir suratı vardır.
  • yeteneksiz bir bollywood aktrisi. oynadığı bir filmi baştan sona izlemişliğim yoktur ancak yine de bir merak edip bir iki filmine** bakayım dedim. yahu bulunduğu hangi sahneyi açarsam sürekli aynı ifadesiz donuk bakışlar, sıfır oyunculuk, monoton konuşma sesi... hayır bir de shahrukh* aamir* gibi ustalarla oynatıyorlar onlara da acıyorum. bir de neden bilmiyorum aishwarya rai ile kıyaslayanlar var bunu. oyunculuk ve güzellikle aishwarya bin basar diyip bu entryi de burda sonlandırıyorum.
  • katrina kaif, belkide bu kadar meshur olusu hic anlasilamayacak olan hint aktrisidir. rol yapamadigi ve hic bir yuz ifadesi gostermedigi halde, her filminin gise rekorlari kirmasi buyuk bir merak konusudur.

kendiside ıngiltereli olmadigini defalarca belirtmis olsada, hindistan'da yari ıngiliz, yari hintli olarak taninir. salman khan'in sevgilisi olmasiyla kendine bollywood'da kapilar actiran, ne oldugu, nereli oldugu tam olarak anlasilamayan kisi.

kendisi annesinin ıngiliz, babasinin ise kasmir'li bir hintli oldugunu soylesede, ilk menejeri tarafindan, gercek adinin katrina turcotte (yada turquotte) oldugunu ve kaif adinin hint film severlere daha kabul edilebilir olmasi icin sonradan verildigini acikladi. aslina katrina'nin babasinin kasmir'li oldugu ile ilgili hic bir kanit yok ve pasaportunda buyuk ihtimalle adi hala katrina turcotte. annesi gercekten ıngiliz ve alti tane (galiba) kardesi var. kardeslerinin babalari farkli ve "hint babasi" olan tek kisi o. coculugunu bir cok ulkede gecirmis. aslinda ınglilterede sadece iki yil yasamis o da hindistan'a gelmeden hemen once, bu yuzdende ıngiliz aksani degil, garip bir aksani var ama filmlerinin cogunda yari hintli ve yari ınglizi bir kizi canlandirir.

katrina bollywood'da debut'unu boom denen yuz karasi filmle yapti. eger bugun katrina'ya ilk bollywood filmini sorarsaniz, o size boom degil, salman khan'la cektigi maine pyaar kyun kiya'yi soyler. cunku gercek su ki boom'da devamli dekolte gosteren ve goguslerini gulshan grover'in yuzune surten bir mankeni oynamisti. daha o zamanlar hayatinda salman khan diye biri yoktu.

boom'dan sonra ve salman khan'in sevgilisi olduktan sonra, katrina "nasil basarili bir hint aktris'i olunur" kursuna gitmis gibi gorunuyor. katrina kariyerinin ilk bolumunde akshay kumar'la birlikte cok film yapti ve rolleri her zaman, guzel, narin ve saf bir kiz seklindeydi. ıkisinin ekran cifti cok sevildi. hindistanda on yildir yasamasina ragmen dogru duzgun hintce konusamadigi halde, filmleri hep gise yapti ve cok begenildi. katrina hala dal'a (mercimek sos) "sari sos" der.

son yillarda botoksa cok fazla basvurdu ama hala hint sinemasinin en guzel ve seksi kadinlarindan sayiliyor. sheila ki jawani dansiyla kendine seksi bir avatar yaratan katrina artik salman'la birlikte degil ama hala dostca gorusuyorlar. kendisi su an bollywood yeni superstar'i olarak gorulen ve kaninda bile oyunculuk olan (rishi kapoor ve neetu singh'in oglu) ranbir kapoor ile birlikte.

katrina kaif'e kolaylikla hint film sektorunun en zeki ve kurnaz kadini diyebiliriz, her ne kadar da oyle gozukmesede.
  • gram güzel değildir. o kadar da net konuşuyorum. hayır kendime güvendiğimden falan değil güzellik algımın tamamen dışında. sıfır mimik..estetikli dudak, burun (ki buna rağmen suratının yarısı burnundan ibaret) ve yüzü ile güzel değildir. oyunculuk mevzusunu hiç açmayayım ben ki aishwarya'yı hiç sevmem eğer bu soğuk nevale aish gibi güzellik abidesi, müthiş bir oyuncuyla karşılaştırılıyorsa afedersiniz hintlilerin aklına tüküreyim.
  • ifade işini bir türlü öğrenemeyen ve öğrenemeyeceğini düşündüğüm sözüm ona aktris. hala o donuk bakışlar, içi boş gülümsemeler... yok efendim olmuyor, olduramıyoruz. benim için bu durumda "hot" da olamıyorsun katrina, senden daha güzelleri de varken.
  • kendisine iyi dans ediyor diyenler var. onu geçtim madhurimle karşılaştıranlar var. çok afedersin sözlük ama beyinlerine tüküreyim. yahu bir ben mi göremiyorum o vücudunun danslara kalas kaldığını derken raavann'ın yazısını gördüm de içim rahatladı.
    abla sen modern dans mıdır nedir o kamli'de yaptığınsa ha onu allah billah aşkına bir daha yapma. maalesef elleri iki yana açıp, kafayı geriye çevirip göz kırpmak değil dans. en azından benim için değil. bizim gözler madhuri dixit'i, aishwarya rai'yi gördü. hadi bunları geçtim malaika arora khan'ın munnisi bile seni tokatlar atar.
    dans işini bir kenara attım seni yanlarına koyup nasıl kıydılar aamir khan'a shahrukh khan'a ?
    tanım: acilen hint sinemasından uzaklaştırılması gereken.