şükela:  tümü | bugün
  • 25 temmuz 2019 editi: maalesef haberler iyi değil. arkadaşa söz veren bir takım haysiyetsiz umut tüccarları sözlerini tutmamislar. ış arayışı hala devam ediyor.

(bkz: #92876450)

ön bilgi: arkadaşı tanımıyorum sadece ekşi sözlük iş ağı başlığına her gün yazdığı için denk geldim. söylediklerine bakılacak olursa oldukça zor durumda (çocukları ve eşiyle sokakta kalmış). kendisinin ayrıca siyasi bir durumu da var (rte'ye hakaret ve akabinde yaşanan hukuksuzluklar).

umarım burayı okuyan bir yardımsever yardımcı olur. evet ülkede milyonlarca issiz var (biri de benim) biliyorum ama bazı insanların durumu daha kritik, daha zor maalesef.

söz konusu entry şöyle:

--- spoiler ---

bir önceki ilanı sürekli güncel tutmamdan rahatsız olan yazarlar, mesajla rahatsızlıklarını ilettiler. saygı ile karşılıyorum. amacım, yardımcı olabileceklere ulaşmaya çalışmaktı.

sevgili sözlük yazarları, ben sadece iş arıyorum. içinde bulunduğum durumu detaylı anlatma sebebim, kişilerin, iş bulacağı veya vereceği kişiyi biraz olsun tanımaları idi. ben dilencilik yapmıyorum. iş bulmak ve çalışmak istiyorum. buraya son kez detaylı yazıyorum ve bir daha bu başlığa uğramayacağım.

13 yıl özel güvenlik sektöründe orta ve üst düzey yönetici olarak çalıştım. rte'ye hakaret suçundan ceza aldım. ceza çekildi ancak hukuksuzca özel güvenlik kimlik kartım, aldığım ceza bahane olarak gösterilip iptal edildi ve çalışma iznim elimden alındı. 8 aydır bu yüzden işsizim. işsizliğin 4 üncü ayında evsiz kalarak bu süreci taçlandırdım. eşim çocuklarla birlikte kendi ailesinin yanında, ben de bir arkadasımın yanında kalıyorum. arkadaşım ağustos ayında tayin olduğu kütahya'ya taşınacak ve çalacak başka kapım olmadığı için ciddi ciddi sokakta kalma tehlikesi ile karşı karşıyayım. oğlumun ana okuluna kaydını yaptıramıcam ama kızımın okul ile ilgili problem yaşamasını istemiyorum. bu beni her şeyden daha fazla yıpratır. bu süreci aşmam için geçici bir iş, 5-6 ay calisabileceğim bir iş bile yeter. ücret asgari ücret altında bile olabilir sorun değil, okul öncesi ve sonrasındaki tüm ihtiyaçları atlatayım da ben sokakta kalırım dert değil. iş imkanı sunabilecek yazarların mesajlarını bekliyorum.

lokasyon, istanbul anadolu yakası, yaş 35
    --- spoiler ---

profil:

https://eksisozluk.com/biri/katsumoto85

edit: arkadaşlar ben arkadaşı tanımıyorum hatta hiç konuşmuşlugumuz bile yok sadece durumu görüp başlık açtım, iş teklifleri veya başka konulardaki mesajlarınızı bana değil de kendisine dm'den gönderirseniz daha hızlı sonuç alınabilir.
  • haydi bir şeye yarayalım da şu güzel başlıktan, güzel haberler çıksın.
    yavrucaklar da mutlu olsunlar.
  • umarım iyi olur.
  • umarım bi iş bulabilirsin. avrupa yakası beylikdüzü falan olsa belki bi yardımım dokunabilir. eğer düşünürsen bi mesaj at. yardımım dokunabilirse ne mutlu bize.
  • tüm entrylerini okudum, güzel adammış. belli ki hitabeti de kalemi de iyi. yok mu ofis işlerinde yardımcı arayan etrafınızda?

tanım : kendisine iş bulamayacağım ama iş bulana kadar ekşi sözlük iş ağına entry gireceğim bir susere iş bulunması için açılmış kampanyadır.
  • üşenmedim büyün entrylerini tek tek okudum. allah yardımcısı olsun. eminim ki birisi elini uzatacaktır.
  • umarım bir an önce çözülür.

(bkz: up)
  • inşallah gerçekleşecek kampanya. öyle diyelim, öyle umalım.
    koskoca istanbul'da elbet birileri çıkacaktır.
    zor tabi, bilmeyen anlayamaz bu durumu.
    allah yardımcın olsun kardeş.
  • istanbul'un anadolu aslanları muhakkak gönül zenginliğini göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

mutluluğun resmini belki çizemeyiz ama
    el tutarız, gönül alırız... ah o tebessüm.
    var mı bundan daha güzel manzara?...
  • umarım hemen iş bulur ve yavrucaklara sorunsuz şekilde rahat rahat bakar.
    (bkz: up)