şükela:  tümü | bugün
 • almanya'nin en buyuk supermarket zincirlerinden bir tanesidir. polonya, bulgaristan, romanya, slovakya, hirvatistan, cek cumhuriyeti ve sirbistan'da da olmak uzere 800 u a$kin bayisi vardir. yaptiklari indirimlerle gonullerde taht kurmu$tur. yakinlarda bir yerlerde var ise en az haftada bir ziyaret edilmesi gerekir.
 • ikide bir yaptiklari süper indirimlerle (örnegin kocaman nutella'ya, veya ariel'e) türk ailelerinin gönüllerinde taht kurmustur.

  türkler de hic durur mu? kâr edebilmek adina 10larca alirlar. yazik almanlar da ucuzluktan yararlanabilsinler diye,
  her aile en fazla 5 adet ucuzlamis mal alabilir diye kural koydular. bizimkiler hic durur mu?
  ya tüm aile bireyleri birer birer alis verise gider, ya da alis veris yapilir, kasadan gecilir, sonra tekrar markete girilir, 5 adet nutella daha alinir.
  bize her yer kaufland.

  (bkz: yavrum deutschland)
 • almanya'daki marketler arasinda ayni marka ürünleri genelde diger süpermarketlerden daha ucuza satan, hem ucuz hem de daha üst kalite ürünler satan, aci vatanin en iyi süpermarket zinciri.
 • almanya'nın carrefouru denilebilecek süper market.
  kaufland markalı ürünleri oldukça ucuz olup tüm öğrenci yurdu mutfakları bu marka ürünlerle doludur.
 • kendi markasının ürünlerinin ucuzluğunun yanı sıra aynı marka ürünleri de rewe ve benzerlerinden çok daha ucuza satar. meyve sebze reyonu da oldukça iyidir, rewe kadar olmasa da.
 • kasiyerlerin ödeme esnasında ,her seferinde " alış verişinizden memnun kaldınız mı ?" diye sorduğu süper markettir.

  "waren sie mit dem einkauf zufrieden?"
 • ucuz ve büyük süpermarket zinciri.

  türkiye'de üretilen ve almanya'da daha ucuza satilan rakiyi %15 indirimle satar.
  1,5 litre bailey's 19 avrodur.

  ögrenci dostu olan.
 • bulunduğu ülkedeki öğrencilerin en azından haftalık abone olması gereken almanya çıkışlı süpermarket zinciri. ayrıca en son 70lik ballentines scotch u 8.88 avroya alıp daha da aşık olduğum süpermarket.
 • ahh ahh gene geldi aklıma hüzünlendim. benim canım kaufland'ım. izninizle azıcık kaufland virali yapacağım. sahibinden bunun için yüklü bir miktarda reklam parası aldım.

  klasik bir ekşi girdisi olarak nutella'dan bahsetmeden durmayacağım. yeri gelir o nutellalar burada bir indirime girer ki ebesinin amı dersiniz. 1,35 € amk. yuh!

  kaufland'ın bir pizzası var akıllara zarar. pizza margherita! 66 cent. sudan ucuz amk. (benden sonra zamlanmış olabilir.) bunu bir yiyorsun 2 gün acıkmıyorsun imanıma.

  kavun. ula kışın ortasında şubat ayında kosta rika'dan bir kavun geliyordu. bizim diyarbakır kavununu aratmaz. bal gibi kavun. 1,50 € süperdi ya.

  muz burada bazen indirime giriyordu, 35 centten satıyorlardı kilosunu. üstelik bu bizim burada kilosu 6 liraya satılan ithal muzlardan. sonra sorsan meyve pahalı orada derler.

  burada bir bira varsa maraksını tam hatırlamıyorum. ama tam öğrenci birası. 6'lı 1,85 €. off amk ne güzeldi ya, belki de tadı ucuzluğundan geliyordu. 66 cente aldığım pizza ile iki tane gömüyordum. ne güzeldi. bir de patates kızartması alıyordum 55 cente. (6-7 yemek öğün gidiyor) onunla birlikte süperdi.

  meyveli yoğurtlar. hala türkiye'ye gelmeyen furya. çeşit çeşit yoğurtlar hepsi birbirinden ucuz. bir tane cam şişede satılan vardı; normalde her yerde çok pahalı. ama burada 1 küsür euro'ya satılıyordu. böğürtlenlisi mükemmeldi ya.

  bu arada üzerinde classic yazan yani kaufland ürünü olan her şey aşırı ucuzdur burada. peynirinden sütüne yoğurdundan makarnasına. en pahalısı türkiye'deki bir ürünün yarı fiyatınadır. bizim türkiye'deki bimden daha güzel ve daha çeşitli. 15 €'ya bir haftalık alışverişimi yapardım buradan.
 • bence bim ile alakasi olmayan süpermarket zinciri. kendi ürünlerini pek denemedim, bilmiyorum, ancak almanya'da markali ürünlerde arada ciddi indirimler yaparlar. genel olarak da ayni ürünler, edeka, rewe gibi marketlerle kiyaslaninca daha uygun fiyatlidir. bir de, bulundugu bölgeye göre degisir ancak, av etleri, degisik mantar cesitleri gibi her yerde bulunmayan ürünleri de satarlar. yeme icmeye ve bunlarin alisverisine düskün biriyseniz, kendinizi saatlerce kaybetme ihtimaliniz vardir.

hesabın var mı? giriş yap