• (bkz: kavak)
  • ilkay akkaya'nın yine isimli albümünde seslendirdiği enfes parça.

kavak kar tumaz, sallanır da sallanır
    yarim ile acılar, ballanır da ballanır
    yarimin yüzü gülmez, gurbet gurbet dolanır
    derdimin dermanıdır, derman derman aratır
    bana neler etti yar, bana neler etti yar
    bile bile sevdalara atıp da gitti yar
    kara kara sevdalara atıp da gitti yar
    kavak ağacı kar tutmaz, dalları dimdik durur
    ayrılık sevdadandır, olmaz ki böyle gurur
    yarime dualarım, onu kem gözden korur
    sevdanın karası var, o da hep beni bulur

söz-müzik: yaşar aydın
  • kavak ağacı insan gibi
    en güçlüsünden
    sallanır sağa sola
    tutunur toprağa
    sımsıkı.

kavak ağacı yürek gibi
    bir bakarsın yemyeşil
    mevsim gelir çıplak kalır
    en çıplağından
    çırılçıplak

kavak ağacı hayat gibi
    uzun

ycc / ocak 2008
  • yazın gelmesiyle uçuşan pamukçukları yüzünden nezle eden ağaç.
  • kent içlerine dikilmemesi gereken ağaç...
    madem insan denen halttan olmuşuz, onca güzel ağaç varken ne diye kavakta srar ederiz anlamam; sırf adlarına şiir yazıldı diye ise, türklüğümüzdendir derim.
  • dünya üzerinde en nefret ettiğim ağaç türü. allahın gücüne gitmesinde ya bunu niye yarattın ? belediyeye msg atacam mail atacam bişi yapıcam alayını kesip yaksınlar. pamukçuk fırtınası var şuan dışarıda, nalet gitsin ağzım yüzüm kaşınıyo!
  • inatçı bir ağaçtır.

azimlidir ve ruhu vardır, ayrıca.

kavak ağacı, yanında yer alan herhagi bir ağaç ya da yapıdan (bina da olabilir) daha uzun boy atmaya çalışır. inanmayan test etsin, canlı görsün.

standart caps;
    http://www.mycitybynight.co.za/…12/06/truestory.jpg

pagan caps;
    http://www.manzara.be/…l_kenarnda_kavak_agaclar.jpg
  • rüzgarlı havalarda çıkardağı o güzel ses ile insanın ruhunu dinlendiren, sadece o yaprakların çıkardığı ses bütünü ile değil, adeta, yaprakların ağaç üzerinde bir bütün olarak rüzgarda sallanırken oluşturduğu o güzel görsel şölen ile, sanki sesli şekilde dans eden dev ağaçtır.

astım hastaları için ise, maalesef, birkaç haftanın zorlu geçmesine sebep olur.
  • verimsizdir verimsizliğine de ,sıralı 9-10 kavağın yanında yamacında iki kadeh parlatan hadi en kötü çocukluğunu geçiren,hadi hepsini geç az biraz uğultusuna maruz kalan diyelim, bu ağacı unutmaz.
    ektiğini biçtiğini feda ettirir ,topragından eder yer işgal eder,ektirmez amma velakin keyfinden de feragat ettirmez ,öyle arada bırakır adamı,kesemezsin bi türlü bunları
    boştur ama uludur,din gibidir kıssadan hisse... yer kaplar,maneviyat verir maddeden kaybettirir.
    eksik olmayasıdır
hesabın var mı? giriş yap