• özel gün ve gecelerde alınıp içilen seviyeli şarap çeşidi.
    bu şarabı alıp hediye olarak götürmek önemli bir incelik çeşididir.
    (bkz: bir hediye çeşidi olarak şarap)
  • yurdum okuzunun gazozla karıstırıp icmek icin istemesi uzerine barda sisesini guzelbag sarabıyla doldurup verdigim sarabınıda afiyetle ictigim sarap.
  • beyazı narince ve emir kupajı olan enfes şarap.
  • sınırlı şarap kültürüme göre doluca karma ile birlikte en çok sevdiğim şaraplardan biri. bu şarap, öküzgözü ve boğazkere'nin kupajı, elazığ ve diyarbakır yöresinden toplanan üzümlerle yapılıyor.
  • kırmızısı yumuşak içimli ama düz bir şarap. çok şey beklememek lazım denemeden önce, kompleks ve özel bir şarap sayılmaz. kayra'nın daha ucuz şaraplarında daha fazla aroma hissettiğimi bilirim.
  • 2011 model narince -emir kupajı için konuşacak olursam şimdiye kadar içtiğim en temiz en yumuşak şaraptı diyebilirim. tabi şarap eksperi yada gurmesi değilim. daha önce denediğim emir narince şaraplarına göre çok yumuşak bir içimi vardı. asit hiç yok gibi. alkole hassas olan midemde hiç bir etkide yapmadı üstelik. buna yakın olan şimdiye kadar denediklerim içinde ise shiluh kustan var. https://eksisozluk.com/…ri/lpg-kullanan-dizel-motor
  • kırmızısıyla gönüllere taht kuran şarap. o fiyata alınabilecek yani içilebilecek en güzel şaraplar listesinde başı çeker köpek öldürmez insanı diriltir.
  • beyaz narince emirleri 70tl, kirmizi okuzgozu bogazkereleri 75tl den satiliyor. bu parayi hakediyor mu kesinlikle, daha ucuz olabilir mi kesinlikle cunku yurtdisinda oyle. dolarin son kurunu ele alirsak 50 tl gibi bir fiyatla satilmasi lazim en yuksek.
  • beyazının asidite oranı biraz yüksek, lezzet olarak oldukça güzel. kars gravyeri, antep fıstığı ve armut dilimleriyle birlikte servis edildiğinde şahane bir gecenin kapılarını aralamış oluyor. işten döndüğüm akşamlarda karnım aç değilse (açsam sadece yemek düşünüyorum) hemen bu düşünce bulutuna sarılıp eyleme geçiyorum, biz de böyle bir sefa pezevengiyiz. *
hesabın var mı? giriş yap