• asla koşamam diyen benin, son zamanlarda küçük küçük koşmaya başladıktan sonra başına gelen sendrom. keyifli keyifli koştuktan sonra alt bacak ön kısmında ağrımalar meydana geldi. o kadar sevindi bu can "koşmaya da başladık be" dedik, halk deyişiyle nazar değdi nazar. kendime nazarımı değdirdim.

ecnebicede süslü deyişiyle
    (bkz: shin splints)

koşuya yeni başladıysanız, idmansızsanız olabiliyormuş efenim. hemen bacak ağrısı, şişmesiyle google'da araştırmaya kalkıp 4. evre kanser teşhisi koymayın kendinize. yazık.

biraz dinlenme ile bir hafta içerisinde geçiyormuş. ha ben dinlenmem bu bacaklar duramaz diyorsanız bir takım önlemler var, youtube'da görsel olarak tedavi sürecini, önlemleri falan da anlatıyor. bakın derim.
  • şuan çekmekte olduğum ağrı türü.

genelde uzun süre spor yapmamanın ardından hunharca spor yapınca bu ağrıyı yaşardım fakat hiçbir spor yapmadığım halde 2 gündür özellikle akşamları ağrımaya başladı.boy uzamasıyla ilgisinin olup olmadığını merak ediyorum.bilen yazarlardan bir yeşil bekliyorum.
  • şu anda yaşadığım sorun, sebebi bilinmiyor halen. bunun için ortopedi ve fizik tedavi doktoruna gittim ama hala ağıryor. ilginç olan ise antibiyotik ile geçiyor ama sonrasında tekrar başlayan bir ağrı bu, muhtemelen bir iltihap veya enfeksiyon ama doktorların biri krem verdi diğeri demir ilacı verdi. ben ise hala ağrı çekiyorum.
  • bir yandan komik bir yandan kötü bir hikaye anlatayım
    yaklaşık 8 ay önce kaval kemiğin üzerinde bir ağrı hissettim önce biri ağrıyordu sonra bir kaç zaman sonra diğeri çok hafif , ağrı bile denmezdi.
    sonra ortopedi doktoruna gittim o da bir kaç krem verdi yolladı aynı zamanda kaburgamda da bir ağrı hissettiğimden genel cerrahiye de gittim. sonrasında kan testlerinde hafif bir iltihap çıktı ve antibiyotik kullandım.
    ağrı geçti, antibiyotik i bıraktım tekrar başladı.
    bunlardan sonra dahiliye, kalp damar, fizik tedavi, nöroloji, enfeksiyon hastalıkları gibi bir çok doktora gittim.
    bir çok tedavi gördüm ama bu arada ağrı arttı, demir eksikliği tedavisi gördüm, kalp damar venöz yetmezlik teşhisi koydu hemde ileri seviye, varis çorabı kullandım, nöroloji doktoru sinirlerle ilgilidir belki dedi beyin panik atak, epilepsi ilaçları verdi.
    son olarak bunların hiç birinin olmadığını başka doktorlara giderek anladım ama antibiyotik geçiriyor ya, doktorların hepsi bana üniversiteye git dediler ben de enfeksiyon hastalıkları bir profesöre gittim.
    o da sağ olsun benim üstümde antibiyotik denedi, testler üniversitede aylar sonraya verildi tabii yaptıramadık. bu arada bana kemik iltihabı olabilir dedi ve ben baktım kötü bir hastalık
    tabii bu arada bacağımda bazı noktalarda renk koyulaşması ve çukurlar oluştu. ben eleyemiyorum acıyor çünkü
    sonrasında yine üniversite de ortopedi profesörüne gittim.
    ve sonuç... bana dedi ki bu ayakkabıları mu giyiyorsun bacağındaki sorunun kaynağı ortopedik ayakkabı kullanmamak
    haydaaaa...
    olur mu olur, testleri yaptık gerçekten bir şey yok ve ben ortopedik ayakkabı kullanmaya başladım ama sürekli ev dahil kullandım ve 8 ay boyunca beni hayattan soğutan ağrının bundan kaynaklandığını anladım.
    allah fakirin eşeğini kaybettirip tekrar buldurur muş. öyle oldu ve hayatımda 8 ay yaşamamış gibiyim
    hala hafif bir ağrı var ve bu kadar doktora gidip garip teşhisler koyulup ve aptal ortopediatlerin bile koyamadığı teşhisi koydu doktor. o çukurlar da çukur değilmiş sadece etrafı şiştiği için öyle gözüküyormuş.
    vah bizim türk doktorlara.... tüm ilaçları da bıraktım şimdi bozulan psikolojimi ve ilaç kullanmaktan ağrıyan midemi düzeltmeye çalışıyorum.
    kaval kemiği ağrısı kötü ayakkabıdır kısacası
  • bu aralar ip atlamaya yüklenip üzerine de koşuyu eklemenin sonucu olarak şu an sızım sızım sızlayarak kendini belli eden ağrı.
  • koşu makinesinde hızlı yürüyüşten sonra koşunca gelen ağrıdır. çok rezil bir şeydir.
  • bu ağrı sebebiyle hiit yapamıyorum. önce ısınıp sonra hızı arttırınca bir ağrı giriveriyor. nedir bunun çözümü yav?

ayakkabım : decathlon gri koşu ayakkabısı
  • ne illet bir ağrı yav
    acelem vardı bir yere koşmak zorunda kaldım. iyi de koştum, neyse. şuan manyak gibi ağrıyor. hayır spor yapmayan biri de değilim ama yaptığımı sanıyormuşum heralde.

(bkz: shin pain) olarak geçiyor sanırım bu durum.
  • 3 haftadır koşmaya başladım. ilk hafta hızlı yürüdüm, arada kısa kısa ciğerlerim açılsın dedim koştum. ikinci hafta daha uzun süre koşabildim. bu hafta epey iyi koştum. yorulmadım da yani. 40 dk 4 km kadar. ama çarşamba’dan sonra bu ağrı bir başladı hala geçmiyor. diz kapağımın da yanı yani, sanki bir yer çarpmışım. ne kötü bir ağrıymış. daha çok çocuğum (15 kg) kucağımdayken ya da merdiven çıkarken. bazen her ikisini birden yapıyorum.
    çözümü nedir?
  • diz kapağının alt sol taraflarındaysa stres kırığı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap