şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki tarafı da iyi tanıyor olmak aslında en başlıca aranan özelliktir. bundan sonra eğer bir tarafın diğer tarafa haksızlık yapacağından endişe ediyorsanız daha olgun olan taraftan beklentiniz artar ister istemez... kırgınlığınız da bi o kadar coğalır.. cünkü yapmaması gereken şeylerdir. sitemleriniz de hep olgun olduğuna inandığınız tarafadır...

  olayların iç yüzünü iyice biliyor olmak en belirgin özelliktir. bundan sonraki aşama da iki tarafada öğütler vermektir.
  eğer bir taraf gerçekten arsız ve utanmaz biriyse ve bundan önceki kavgalarında da bu sabitse direk;

  akıllı olun , dağılın şimdi diye uyarılar yapılır.
 • kavga edenlerden daha uzun bir boy. yoksa kimse iplemiyor. denendi, onaylandı.
 • kavgaya karışma ihtimaline karşı, gerektiğinde kendini koruyabilecek kadar dövüş sporu bilmesi de önemlidir.

  - hop! birader ayrılın.
  + sanane lan! sen kimsin?

  al başına belayı.
 • kundura ayakkabı, kareli bir gömlek, ağzında sigara, yüksek bir ses tonu, pos bıyık, mümkünse şiveli bir konuşma, irice bir göbek ve babacan bir tavır olmalı.

  kavgayı ayırdıktan sonra nasihatle karışık fırça atmasını da bilmeli.
 • dövüşenlerden daha güçlü olması..
 • kavga edenlerden daha iyi kavga edemiyorsanız, fiziki durumunuz kavga edenlerden zayıfsa asla araya girmeyin patates olursunuz.

  ortamda kesici delici alet yoksa biraz kenarda bekleyin iyice yorulsunlar ondan sonra ayırın. kaş dudak yarılmasından kimse ölmez az bekleyin.

  kesici delici alet varsa ya ani hamleyle karşısındaki insana zarar vermesini engelleyin, sakın direk önüne geçmeyin yandan müdehale edin veya etrafınızda tahta demir filan varsa sertçe eline vurun. inanın eli kırılsa bile 1 hafta sonra size teşekkür edecektir. cinayet işlese kaç yıl hapislerde yatcaktı. acımadan tüm gücünüzle eline vurun.
 • ayırmaya çalışmak bu devirde çok riskli, tek başına bunu yapmak yerine, polisi aramakta fayda var.
  hiç uğruna edilen kavgalar yüzünden, olayla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece ortamı yumuşatmaya çalışan kaç kişi dövülerek, bıçaklanarak veya vurularak öldürüldü fikriniz var mı?
 • ağzında sigarası olacak, külü uzun. tüm kargaşaya rağmen o sigara ağızdan düşmüyorsa gerekli özelliklere sahip demektir.

  edit: güzel insan 31feetunder bununla ilgili güzel bir çalışma yapmış. ellerine sağlık.
 • ağzında sigarası olmak. ağzında sigara olmayan adamın kavgayı ayırabileceğine ihtimal veremiyorum. böyle "ayrılın gençler yakışıyo mu size" derken o sigara ağız hareketlerinden aşağı yukarı oynayacak ve aynı zamanda sigarayı düşürmemeye çalışmak için o dudaklar birbirine yakın tutulacak.
 • sigara konusu netleştiğine göre monta geçmek istiyorum. montu olacak. böyle yelek yada siyah deri ceket olacak. ağırlığı olacak.