• mekan playstation cafe. yüzde yüz yaşanmıştır:
    - (yanaşır)selamın aleyküm.
    - buyur.
    - demin türkiye'yi 5-0 yeniyordun?
    - evet?
    - kalksana artık yetmedi mi?
    - turnuva yapıyorum..
    - turnava yapıyorsan türkiye'yi seçsene lahn yarrağam! *çotank* *aparkat* *pataküte* *güm çat pat*
  • gerçektir.

-bilader gelsene sen bi
    -buyur abi
    -sen beni tanıyon mu?
    -hayır abi
    -niye tanımıyon lan !?! çaaatt!
    -şimdi söyle tanıyon mu sen beni ?
    -tanıyom abi
    -nerden tanıyon lan göt !?! çaaatt!
  • bazen tek kelimeden ibaret olabilen diyaloglardır. mesela çok masum görünen " bile" kelimesi bile bazen tek başına kavga çıkarmaya yeterli olur.

yıl: 1999
    yer: andolu lisesi

x kişisi aynı lisede farklı sınıfta okuduğu y kişisini okul çıkışı mahallede dövmüştür.
    y kişisinin sınıf arkadaşları ertesi gün tenefüste x kişisini okul bahçesindeki çeşmelerin orda bulmuştur.

z:baksana sen sırık, bizim y yi sen mi dövdün.
    x: size ne biz teke tek kavga etmişiz, tek başıma dövmüşüm size ne oluyor.
    z: ne demek lan tek başıma dövmüşüm, y yi dövmekte ne var (biraz etrafına bakar, o sırada çeşmeden su içmekte olan, olayla alakasız m yi görür) bak y yi bu bile döver.
    işte bu cümleden sonra o masum masum çeşmeden suyunu içen olayla alakasız m kişisi olayın bizzat kahramanı olur.

m: bile kim lan? - bile topunuzun .mına koyar burda.

m z ye atlar znin arkadaşları m ye x ve arkadaşaları z ye ve arkadaşalarına. yani bi "bile" deyip geçmeyin bazen bütün alfabeyi birbirine düşürebiliyor.

not: bu metinde olayın gerçek şahıslarını deşifre etmemek için, sahte isim kullanılmıştır. x aslında b dir, z aslında s dir , m aslında u dur, y ise gene y dir.
    buna göre x+y/2z=?
  • - şşş genç bak bakiim buraya bi...
    - evet
    - sus... dinle... arabayla zart zurt geçio muşsun bizim maalleden.
    - araba icat oldu mu, bilmiyorum abi ben, viskonsin'de oturuyoruz bi.
    - zttim olm dalaanı... allaaekber.
  • - ne demek 5 as varmış?!?
  • statta elemanın teki su istemiştir, sucu da suyu biraz havadan atmıştır, eleman suyu tutamaz, su arkadan birinin kafasına gelir.

"lan tutamayacağın suyu niye istiyosun!?!?"

yer: beşiktaş inönü stadı-yeni açık
    tarih: 22 eylül 2007
    kavga oldu mu ? evet
  • bi tartışma programında tanık olduğum kavga çıkmaması için doğal olarak sunucunun araya girdiği insanı ürküten dialog

-eğer bu kafada düşünmeye devam..
    -sen benim kafama nasıl laf söylersin
    -lütfen sözümü kesmeyin.bi dinleyin önce
    -ya sen kimsin ki senin sözünü dinleyecem
    -sözümü kesmeyin
    -niye kesmeyim ki sen sunucu musun .sen benim kafama laf edemezsin
    -ben olmayan şeylere laf etmem zaten
  • - saat war mıydı ?
    - ne soruon lan baa saati.
    - pardon.
    - ne lan ööle top gibi pardon falan, zkter git daatmim enseni
    - taam.
    - ööle sallama konuşmasana lan, dur bi yopçeki atiim da sana gör...
  • - sevgilim, bir limonata yapsan da içsek ya, süper gider şimdi? ha, sevgilim.
    - yırtarım ağzını senin... bana 'kadınım' diyeceksin ulan, kadınım de lan. de lan. delan delan destane gürgen katapult... (tava)
  • zamanında gerçek oldugunu iddia eden bir arkadasımdan duydugum, yarılmama sebebiyet veren diyaloglardır.

bir düğün ortamında, sürekli olarak asıldığı hatunun sevgilisinin olduğundan haberi yoktur, ama kız asılan çocuğunda aile tanışıklığı sebebiyle, kendi ailesine laf söz gelmesin diye kavga çıkartılmamasını istemeketedir. olaylar gelişir:

a- bir gelsene birader,
    b- efendim abi? *
    a- adın neydi senin?
    b- tarkan abi
    a- tarkan ha?
    b- evet abi

burada, çocuk sürekli abi dediğinden, saygılı davrandığından söylenecek birşey bulunmaz ama kavganın da çıkması lazımdır;
    a- atın nerede lan senin? çotank.
hesabın var mı? giriş yap