şükela:  tümü | bugün
  • kavganın büyüklüğüne oranla kaşınma isteğinin davranışa dökülmesidir.eğer yapışık ikiz modunda,kafanın gözün ayırt edilmediği bir kavgaya barış gücü olmak isteniyorsa bunun meali "sevabına bana da 1-2 denkleştiriverin"dir.ama yok arkadaşlar havlayan köpek* olarak takılıyorlarsa kofi annan olmanın pek bir zararı yoktur.(sadece dikkat edin kuzeyli olmasınlar.)
  • ... (bkz: kimvurduya gitmek)
  • çoğu zaman araya giren kişinin,kavga eden kişilerden daha fazla dayak yemesiyle sonuçlanacak derecede riskli bir eylem.kavgayı görür görmez kendini ortaya atan kahramanimız,genelde kavga eden tarafların kendini görmezden gelmesi,tekmelerini ve yumruklarını yine karşı tarafa,arada hiç kimse yokmuşçasına,ulaşacak şekilde savurması sonucu ilk başta epey bir dayak yer.eğer kahramanımız akıllanmaz ve bir süre daha bu konumunu korumakta ısrar edecek olursa,bu sefer aradan çekilmesi için iki taraf da kavgayı bırakıp arabulucumuza girişirler.kahramınımız da ağzı burnu kırılmış bir şekilde de olsa kavgayı bir şekilde bitirmiş olmanın hafifliğiyle hastanenin yolunu tutar.
  • iki kişi kavga ederken üçüncüye izlemek düşer.eğer ayırmaya çalışırsanız kavgadan inanın ki en zararlı siz çıkarsınız çünkü birisiyle kavga ederken size bir kişi vurur ama kavgayı ayırmaya çalıştığınızda yiyeceğiniz tokat,fiske,yumruk gibi metaryeller en az 2 katına çıkar.
  • (bkz: #2874586)
  • bu kişiler eğer karı-koca ise ayırmayız. tam aksine birleştirmeye çabalarız. yok yuvan dağılmasın, yok çocuklar açıkta kalmasın, yok dul kalmak kötüdür, yok ütü yapmak zordur, işte bunun gibi bir sürü titrek lafla ikna ederiz bu çiftleri. iyi mi ederiz, yoksa iyi halt mı ederiz bilmiyorum ama sosyolojik istatistikler der ki; geçmişte kavga etmiş insanlar birarada kaldıkları sürece mutlaka tekrar kavga eder. kavganın boyutu da pek önemli değildir. ister ayrı dünyaların insanı olmaktan doğan şiddetli geçimsizliğin tetiklediği çatışmalar olsun, ister "çorbanın tuzu neden az? gel lan buraya" olsun farketmez. kavga kavgadır. her zaman ayırmak gerekir.
  • (bkz: yalvarmak)