şükela:  tümü | bugün
1693 entry daha
  • normal bir dünyada kavga etmekten korkan erkek fiziksel olarak zarar görmek istemeyen erkektir.

ama ekşici evrenindeyseniz durum farklı. başlık altında defalarca kez değinildiği gibi ekşici bünye hulk gibi ayarsız gücüyle karşındakileri bir vuruşta öldürmekten çekindiği için kavgadan korkar. bu sınırsız kuvvet ekşicilere çaylaklıktan çıkıldığında kanzuk tarafından imza karşılığında teslim edilmiştir.

ben yine de ekşisözlük'ün adının klavyeli kolpacılar otağı olarak değiştirilmesini rica ediyorum.

kolpacı demişken bir de şu modelllerimizden var: (bkz: bana denk gelmez ki insanı)
  • bir veya birden fazla kisiyi yikabilecegini bilse de karsisindaki dallamalarin elinde kalmasindan korkan veya memlekette suruyle itin belinde silah, silah yoksa bicak oldugunu bilen, hayatina,sevdiklerine ve gelecegine kiymet veren erkektir.
  • korkuyorum ama neden? 19 yaşıma geldim daha doğru düzgün kavga ettiğimi hatırlamıyorum. hatta abim hâlâ yeğenlerime der ben hep kavga ederdim o kaçardı*. ilk sebeplerden biri kavgayı anlamsız bulmam * ve sorunlara bir çözüm getirmemesi olsa da ana sebep bence bir insana zarar vermekten korkmak. hani haberlerde görürüz ya adamı itiyor kafası taşa çarpıp ölüyor, küçük bir hamle bile çok büyük sonuçlar doğurabiliyor. bir de kendimi de durduramayacağımdan korkuyorum. bu yüzden hep kavga çıkacağını sezdiğimde o ortamdan çıkarım.
  • saygılı ve etik çerçevede yumruk yumruğa dövüşmek herkes ister.

ülkemizde bu etik yok. çıkarır çakıyı sokar. ya da savunmasız yere düştükten sonra da yüzünü tekmelemeye devam eder. hiçbirni yapmadı mı en kötü daha sonra kalabalık sıkıştırır.
  • kavga etmekten çok dayak yemekten korkmak şeklindedir.er kişiyi hizada tutar.toplumda erkeklerin kadınlardan çoğu kez daha terbiyeli ve ılımlı tavırda olmasının yegane kaynağıdır.terbiyesiz kadınlar fiziksel bir müdahaleye çoğu kez maruz kalmayacaklarını bilmenin huzuruyla daha rahat çirkefleşebilmektedirler bu yüzden.
  • bir insanın kavga etmekten korkmaması için daha önce kavga etmemiş/dayak yememiş olması ya da fayda zarar ayrımı yapamayacak kadar aklı dengesinin olmaması gerekir.

"el yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış" konu için uygun olabilecek bir söz.

ben de kendi yumruğumu "balyoz" sanırdım taa ki 10 kişi tarafından çarpışan oto pistinde tekme tokat dayak yiyene kadar :)
  • derhal, gelinlerin tatlı telaşı grubuna üye olması gereken erkektir.

kimseye kavga edin demiyorum lakin kavga edilmesi elzem durumlar vardır. gerekiyorsa edeceksin bu kadar basit.
    korkanın çocuğu olmaz, ılıklığın lüzumu yok.
  • zamanında yıllarca dövüş antremanı yapmış ve 'resmi müsabaka yapmış' biri olarak ben değilimdir. korkmuyor değil, kork(a)mıyorum çünkü. saldırı ve savunma yapmak benim için nefes almak kadar doğal bir aksiyon ve zamanında az dayak yemedim ki tavsiye edebileceğim bir şey değil hiç bulaşmayın müsabaka işlerine, fakat korkuyu sıfırladığı bir gerçek. fakat zorunda kalmadıkça kavga etmekten kaçınıyorum. çünkü karşı tarafı düşünüyorum. bu işin cidden şakası yok gücümün farkındayım. çoğu zaman diyorum iyi bir insan olayım ve karşı tarafa zarar vermiyim.
  • bir şey için korkuyorsanız, pratik yaptığınızda geçer. kavga etme korkunuzu pratiklerle yenebilirsiniz ama kavganın sonuçlarının bıraktığı etkileri ancak kavga etmeyerek önleyebilirsiniz.

kavga etmeden kavgayı kazanmalısınız. anlayacağınız birilerine para verip karşı tarafı dövdürteceksiniz.*
  • ne hastaneyi severim, ne de hapishaneyi. en iyisi mi? uzak durmak.
236 entry daha