• bir "kadın" için söylemeyi arzu ettiğim en değerli kelimedir bu.!
  bir insanı kavganız olarak var etmeniz (elbette şiddet şu bu gibi abuk subuk kalıpların dışında bir var ediştir bu) nasıl, nasıl özel bir duygudur.!
  hepimizin çevresinde olması gerekenden fazla kadıncık ve erkekçiklerin bulunduğu şu ortamda bu lafı hakedecek birey bulmak zordur.!
  aman allahım... tüylerim diken diken olmaz da ne olur...
  - ne düşünüyorsun o'nun hakkında?
  - kavgam o benim.!
  gel burdan yak rıfkı, gel burdan yak.!
 • (bkz: can göksoy)
 • şu resimdekidir.
 • 18 temmuz 1925 de meın kampf (kavgam) kitabının birinci cildi çıktı.
 • yıllar önce islami kimliğiyle bilinen bi mağazadan satın alıp okuduğum kitaptır. o zamanlar yasak değildi sanırım ve her ne hikmetse sıradan kitabevlerinden değil, islami bir mağazada buluvermiştim.
 • (bkz: saksofon)
 • epub versiyonunu bulduktan sonra hemen kindle'ıma attığım ama henüz başlama fırsatı bulamadığım kitap.
 • adolf hitler'in 1923 yılında başarısız olan birahane darbesinin ardından hapis yattığı 9 aylık dönemde ve 1926 yılında yazmış olduğu esas adı "yalana, aptallığa ve korkaklığa karşı dört buçuk yıllık mücadele" olan otobiyografi ve nasyonal sosyalist işçi partisi doktrinini anlatmayla karışık kitabı. ayrıca kitapta saf ırktan, yahudilerden, alman gençlerinin ne yapması gerektiğinden de hitler gözüyle bahsedilir. ırkçılığa dayanamıyorsanız başlamamanızı tavsiye ederim çünkü hitler'in de dediği gibi parti tamamen ırkçı politikalara dayanıyor ve bu onun için kötü bir şey değil.
  edit: imla
 • politika, eylemin tarihidir. tarihin kendisi insanların yaşam mücadelesindeki gelişimdir. “yaşam mücadelesi” ifadesini burada özellikle kullandım, çünkü gerçekte günlük ekmek mücadelesi, savaşta veya barışta, binlerce ve binlerce engel karşısındaki sonsuz bir mücadeledir. yaşam da ölüm karşısındaki sonu olmayan bir mücadeledir. insanlar da neden yaşadıklarını dünyadaki diğer canlılardan daha fazla bilmezler. ama yaşam, bunu sürdürme arzusuyla doludur. en ilkel yaratıkta bile kendisini koruma içgüdüsü vardır. daha gelişmiş yaratıklar bunu eş ve çocuk için de kullanırlar. en üstte olanlar da tüm türü korumaya çalışırlar. ama insan sanki bu sıkça oluyor gibi türün yararı için kendisini koruma içgüdüsünden vazgeçer…
hesabın var mı? giriş yap