şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turkulerdeki erotizm konusunda tez yazan bir kisinin mutlaka ornek gosterecegi turkulerden birinden (tombul tombul memeler) bir satir.
  ayrica (bkz: kaytan biyiklarimi sursem nerelerine)
 • hazır konfeksiyon dan giyinmenin getirdigi dezavantajlardandır. kavusmayan dugmeler sorunsalının tek sebebı gogusler degıldır. bazen omuzların veya gogus kafesının normaldan hafıf genıs olması ya da ayrık gogus sahıbı olmak yeterlidir;aynaya baktıgınızda ya belı buyuk gelen ya da kavusmayan dugmelerı olan bı gomlek gıymıshsınızdır. tecrubeyle sabit 3 ayrı cozumu bulunur:

  -kavusmayan arayı; gızlı cıt cıt dıkmek, ıcten ıgnelemek vs gıbı usullerle kavusturmak(ki dıkkatlı uygulanmazsa daha ıgrenc gozukur beceremıyceksenız denemeyın)
  -gomlegın ustune;kavusmayan aranın ustune denk gelıcek ve fazla sag sol yapamayacak ende, ince uzun bır fular baglamak
  -kavusmayan aranın dugmesını acmak suretıyle yaratılan carpıcı goruntu ıle kavusmadıgını kımsenın anlamasına mahal vermemek(kı bu kıskanc sevgılı mevcutsa veya gun boyunca toplu tasıma aracı kullanılacaksa, yahut calıshma mekanında tacıze meyıl varsa tavsıye edılmese de en estetık olan cozumdur.)

  aslında yukarıda bahsedılmemıs bır yol daha vardır (ki bu soruna sahıplerın %90 ı buna basvururlar) kı o da kavusup kavushmaması mevzuna kafayı takmayıp, ıkı dugme arasından bol bol sutyen (bazen fanila*, bazen tisort) goruntusu vermektır, mevcut kullanım oranının cokluguna bakmayın; goruntu kırlılıgı yarattıgı tespıt edıldıgınden tavsıye etmıyoruz.
 • halk müziğimizin seçkin eserinde de belirtildiği üzere genelde tombul tombul memeler yüzünden (ya da sayesinde) gelişen bi durumdur bu kavuşmuyor düğmeler meselesi. bir çözüm göğüsleri bastırıp küçük gösteren sütyen (bkz: minimizer) giymektir. bazen bu sütyenlerin kutularında falan iki foto olur birinde normal sütyenle kavuşmayan düğmeler ikincisinde minimizer mucizesi sayesinde kavuşmuştur. dekolte kapanmış, gömlek tüm mutaasıplığıyla boğaza kadar düğmelenmiştir...
 • giysinin dar gelmesi durumunda özellikle kadınlarda memelerin olduğu bölgede, giysi ile inatlaşma. ısrarla o düğmeler kapatılmaya çalışılır, olmaz.
  bırak dash meme dekolten olsun, ne güzel.
 • salla salla yer yerinden oynasın salla salla gür memintolar çağlasın şarkısı bu gerçeği.
  yok ki birşey çağlasın.
 • terzi elin kırılsın diye beddua edersiniz,
  türkünün yalancısıyım yoksa terzi ile bi alıp veremediğim yok
 • asıl kavuşmayan düğmeler memintoların ayırdığı değil barış manço'nun kol düğmeleri şarkısındaki düğmelerdir. yalnız geceleri buluşurlar.

  "iki düğme iki ayrı kolda
  bizim gibi, ayrı yolda."
 • sil gözünden sürmeleri, çöz göğsünden düğmeleri ndeki döğmeler değildir. kavuşmayan düğmeler yırtma hissi verir.