şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkemizde satılmaya başlanan yeni kawasaki modeli.

250r dan sonra farklı olarak 50cc motor gücü artışı absli disk fren (opsiyonel) dijital gösterge ve yenilenen görünüm ile 7000 ve 7500 euro fiyattan satışa çıkmıştır.

250r 5000 euro iken 300r neden 7500 euro gibi saçma bir fiyat diye düşünenler için, cevabımız: ötv

250cc kadar %8 olan ötv 250cc üzeri için %37 olarak alınmaktadır.

sonuç olarak şimdilik uzaktan sevilen platonik bir sevgilidir benim için.
  • sadece ülkemizde değil dünyada da bence saçma bir noktada kalan motosiklet. bir kere görünüş olarak 250r (hem eski hem yeni kasası) harikaydı, çünkü hem kaslı ve şık gözüküyor hem de olduğundan daha fazlası gibi görünmeye çalışmıyordu. bu model zx-6r mı olsam büyüsem mi ki ya da dur lan yoksa olmasam mı acaba derken arada kalmış gibi. daha sertleştirelim derken zayıflamış bir de çekilmiş çekilmiş hyundai i10 moduna girmiş alet. 50cc fazla var, 6 beygir ek güç alıp abs'ye bağlı olarak 3-5 kilo da ek yük alıyorsunuz, bunun karşılığı da avrupa fiyatlarına (misal ispanya'ya bakalım) abs'siz 600 euro (5200 euro), abs'li 1150 euro(5750 euro) fark olarak yansıyor 250r'a göre. abs'siz gsx650f'in 7000, er-6f'in 6850 euro olduğunu düşününce son derece saçma. ikinci el piyasasında bulunabilecek çok daha farklı alternatiflere girmiyorum bile. yani insanların 250r hastası olmasına yol açan ne varsa alınmış değiştirilmiş. bir tek gösterge kıyak olmuş diyorum o kadar.

edit: ufak ufak incelemeler düşmeye başlamış, 100 mpg elde eden adamlar var, performans vs. de süper deniliyor. haydi bakalım umarım sadece kağıt üzerinde gereksiz görünüyordur da herkes için yeni bir alternatif olur.
  • çok büyük hevesle 250cc olarak beklediğim motordu. yeni 250r'ın kasasının böyle olmasını beklerken 50cc için neredeyse iki katı fiyatla hayalleri suya düşürdü. şimdi cbr250r' a alıştırmaya çalışıyorum kendimi ama nolursa olsun bu kadar seksi değil honda.

edit: asya pazarında 250r' lar da bu kasayla satılmaya başlanmış. türkiye'de akıbeti ne olacak bilen varsa bi aydınlatsın rica ediyorum.
  • kawasaki er 6n €8000 iken bunu "dur bir öğreniyim" diye almak iktisadi açıdan pek hoş bir davranış değil.
    onun yerine 250'lilik vergi diliminde bir cihazla olayı öğrenip sonra er6n'e filan atlarsan o zeka ve zihin açıklığıyla harvard'a bile kabul edilirsin.
  • muhteşem yeni kasası, kullanışlı dijital gösterge paneli ve abs seçeneğiyle 2013 yılında alacağım sıfır motosiklet seçeneklerini bire düşürmüş olan motosiklet...

... idi! geçmiş zaman kipine gömülüp kalmasının tek sebebi ise aslında güzelliklerinden bir tanesi olan 300cc motor hacmi. ulan, 50cc motor hacmi farkı bir motosikletin fiyatını nasıl olur da neredeyse iki katına çıkarır? türkiye cumhuriyetinde yaşıyor olmak ne zaman talihsizlik olmaktan çıkacak gerçekten merak ediyorum. ayrıca o vergi dilim yüzdelerini ayarlayan süperzeka insanları da can-ı gönülden tebrik ediyorum. aferin size.

artık yapacağım şey 2012 model ninja 250r bulup 500 dolar ekstra masraf yaparak dijital koso panele kavuşturarak kullanmak. abs? başka bahara.
  • (bkz: ötv)
  • çok ideal bir motosikletti. fiyatı da uçuk olmasaydı.

saçmalık.
  • şu sıralar niyetlendiğimdir, kawasakiyle başladık onunla devam edelim diyoruz

işçiliğinin aea tarafından iyi olmadığını söyleseler de benim çok hoşuma gitmiştir. kullanan suserlar varsa fikir alışverişi de yapabiliriz