şükela:  tümü | bugün
  • eski bir z750 kullanıcısı olarak yeni sezona 2014 modeliyle girmeyi planladığım naked makina.
  • tasarımına güzelliğine bir şey diyemem allah çarpar.ama bunu alacak parayla bir tane mt-09, bir tane de mt-07 alabiliyorsunuz.221 kg'lık ağırlığıyla güç ağırlık dağılım oranı mt-09'dan daha da kötü.
  • kawasaki'nin 1000cc'lik 140 beygirlik(2013) naked motoru.frenleri ve gaz dozajlamasını beğenmiştim.ancak yinede hangi markadan olursa olsun 100cc yada 100 beygir üzeri naked motorları stunt ile ilgilenenler dışında gereksiz buluyorum. zaten rüzgarın altında yamulduğunuz için yüksek hızlara çıkmak hem eziyet oluyor hemde pek güven vermiyor.ne ss gibi hızlanabiliyorlar nede touringler gibi rahat ettiriyorlar. zaten şehir içinde biniliyor genelde,e bu kadar güçlü motorda şehir içinde biraz fazla.
  • sıralı 4 silindir naked ve karenajlı makinalar arasındaki en yumuşak debriyaja sahip makina. ducati scrambler ile aynı yumuşaklıkta.

neden karşılaştırmalarda filan bahsedilmez, atlanır bu bilmiyorum ama genelde trafikteyiz elimiz de debriyajda sürekli. ben sizin yerinize euroasia moto bike expo 2016 test ettim onayladım.

en yumuşak debriyaj ise suzuki vanvan 125 ve ktm 690 lc4 supermoto ve ktm 690 enduro modellerinde. tabi bütün fuarı gezip bu testleri yapamadım, 4 silindirlere odaklandım genelde ama bilgi bilgidir. iyi sürüşler.
  • altın elbiseli adam incelemesindeki youtube yorumu yarmıştır:

"kawasaki bu motoru yaparken demiş ki 'ohayu gozaymas sugomi' yani 'yolda bir doblo görürsen geç oğul'"

yarma kısmı için barkın reizin dobloyla oynadığı kısmı izlemeniz lazım. şahane.
  • 1000 cc 4 silindirli hayvan. ama uysal bir hayvan anladığım kadarıyla. sen ne kadar dehlersen o kadar gidiyor. keşke bir tanesine sahip olabilsem. aea incelemesinde gördüğüm kadarıyla torku gayet yüksek ve gaz tepkisi son derece net ve doğrusal. muhteşem bir makine uzun lafın kısası.