şükela:  tümü | bugün
 • bir yazi gerecleri markasi.
  www.ka-we-co.de adresinden ürün cesitleri görülebilir
 • kalem ucu piyasasinda en pahali uclari satan firmalardan biri. pentel´in uclari ile kapisir.

  uclu kalemleri asil bir tasarim ile taclandirilmis profesyonel ürünlerdir.
 • memlekette özellikle kısa boy kartuş mürekkepleri yaygın olarak bulunabilmeye başlamış olan marka.

  standartlara uyduğu için memur mavisi, okul siyahı ve öğretmen kırmızısı sıkıcılığındaki renklerle sınırlı olan kısa boy kartuşlara nefis bir mor, vasat ama o boyda ilaç gibi yeşil seçenekler ekleyip mutlu etmiştir.
 • 1929'dan beri aynı logoyu, 1939'dan beri aynı uç üreticisini, 1971'den beridir aynı kılıfı üreten ve satan markadır. ismi japonesque dursa da, bildiğin alman'dır. alman mühendisliğinin de uç noktasındadır. örneğin kalem klipsleri takılıp çıkartılabilir niteliktedir. ama klipsi olmasa bile kapağının sekizgen yapısı sayesinde masadan yuvarlanıp düşmez.

  yabancıların "work horse" dedikleri, her işe koşulur tarzda bir kalemdir. her gün cebinizde, çantanızda vs. taşıyıp her yere götürebilirsiniz. mürekkep akıtmaz, ucu oldukça iyidir. özellikle classic modelleri çok haffiftir. elimde dört tanesi mevcut, kutularıyla birlikte şuradan görülebilir.
 • liliput isimli miniş mi miniş, yavruş mu yavruş (kalem anlatırken kediye bağlamak) çogzel bir kalemi var. insanın sürekli elinde evirip çeviresi geliyor. eğer böyle minyon bir sevgiliniz varsa bence tam hediyelik.
 • kahvegibi'den yine bir amme hizmeti!!!

  kaweco dolmakalem almak istiyor, ancak hangi ucu seçeceğinize karar veremiyorsanız, linkten uçlarının kalınlıklarını görebilirsiniz.

  kaweco, kaweco çogzel dolmakalem.
 • harika tasarım ve kaliteye sahip kalem markası. kalem demek yanlış olur ki bazı modelleri sanat eseri gibidir.

  bundan ziyade markanın profesyonelliği ve kalitesi müşteri hizmeti kalitesinden anlaşılabilir. kendileri ile direkt bağlantılı olmayan bir konuda şikayetimi almanya'daki yetkililerine iletmiştim, ve yaklaşık yarım saat içerisinde cevap dönerek konuyla ilgilendiler. ilgilendiler demek hafif kalır didik didik ettiler ve mağduriyetimin giderilmesi için türkiye yetkililerini bilgilendirerek problemi çözmelerini rica ettiler. aynı şekilde türkiye sorumluları da benzer tavırla problem ile çok yakından ilgilenerek konuya ciddiyetle yaklaştılar ve çözdüler.

  belki olması gereken bu zaten diye düşünebilirsiniz ama yaşadığımız ortamda o kadar çok kötü örnek görüyoruz ve o kadar ilgisizlik ile karşılaşıyoruz ki böylesine güzel, nazik ve profesyonel yaklaşımlar ister istemez bizi mutlu ediyor belki de.

  sadece bu tavırları sebebi ile bile markayı gözüm kapalı tavsiye edebilirim artık, çünkü problem çıksa bile size nasıl nezaketle ve ilgi ile yaklaşacaklarından eminim.

  özetle bu tutumları ile yaşadığım sıkıntıya rağmen beni kazanmış bir firmadır. ve almanya'daki yetkilisi yetkilisi mr.sebastian ile türkiye'deki yetkilisi cem bey kral adamlardır, kendilerine bir kez daha teşekkür etmek isterim bu vesile ile aklıma gelmişken.
 • bugün izmir konak'taki can kırtasiye ve basım evinden sport modelini aldığım kalem markasıdır.öncelikle can kırtasiyeyi biraz öveyim.mükemmel bir kalem yelpazeleri var.izmir'de bir numara diyebilirim

  kaleme geri döneyim.benim öncelikli amacım f uçlusunu almaktı.zira bir adet lamy safari'm var halihazırda ve o m uçlu.tabi kaweco'yu anca bulabildim kaldı f uçlusu.sanırım izmir'de f uçlusunu bulmak mümkün değil.ben de safari'mi f uca çevirip sport'un m'sini almaya karar verdim.kaweco sport+lamy f uç+bir kutu sport kartuşu 75 liraya aldım çıktım.sadece kalemin bazı internet sitelerinde 65 liraya falan satıldığını düşünürsek çok ta pahalıya patlamadığını düşünüyorum

  biraz ilk görüşlerimi de aktarayım.öncelikle ele lamy safari kadar rahat oturmuyor.safari'nin köşeli tasarımına alışmış elim sport'un yuvarlak tasarımını biraz yadırgadı.kalemin kapağını arkasına takmazsanız yazması çok güç zira kalem inanılmaz küçük.ölçmedim ama kapağı kapalı haldeyken en fazla 10 11 cm falan geliyordur.kapak çıkınca iyice küçülüyor.ama tasarımı kapakla kullanma üzerine olduğu için kapağı arkaya takınca en ufak bir denge problemi olmuyor tam tersi kalem çok daha rahat kullanılıyor

  ilk kullanımda lamy'nin ucundan daha iyi geldi bana kaweco'nun ucu.çok daha yumuşak kayıyor kağıt üzerinde bana göre

  velhasıl kelam çok güzel kalem.hele benim gibi sürekli dolmakalem kullanıyorsanız ve minimalizm takıntınız varsa tam sizlik.günlük kullanıma da inanılmaz uygun.alın aldırın efendim
 • sport serisini yapmasaymış da olurmuş dedirten fakat al-sport serisi kesinlikle parasını haketmektedir.
  tek dezavantajı pistonu olmaması, kartuşlara mahkumsunuz yani. kaweco marka kartuşlar ise şahsi deneyimlerime göre fazla ıslak ve smooth yazımı engeller cinsten. yoksa iyi bir mürekkep ile bu uçtan tam performans alabilirsiniz.
 • al sport serisine, taşlanmış mavi adında bir model eklemiş. taşlanmış kot gibi eskitme bir görünümü var. aluminyum üzerine yapılan boyanın, kolay çizilmek gibi bir sonucu olur. bu modelde önce boyayıp sonra taşlamışlar. ardından cila yapılmış. çizilme sorununu önleyen akıllıca bir çözüm olmuş.

  çelik uç kullanılmasına rağmen, mont blanc boheme kadar keyifli bir yazımı var. hoş bir dolmakalem.