şükela:  tümü | bugün
  • devlet tiyatrosu sanatçısı. çok iyi bir ses tonuna sahiptir. yaptığı seslendirmelerle tanınır. babaannem yüz yaşında ve ayışığında şamata adlı oyunlarda rol almıştır. ne yazık ki geniş kitlelere kendini çarli adlı şebek dizi ile tanıtmak zorunda kalmıştır.
  • çalıkuşu'nda ve abdülhamit düşerken isimli sinema filmlerinde de oynamıştır.
    şu sıralar rahatsız olduğundan sahnelenen kral lear oyunu iptal olmuş.biran önce iyileşmesini diliyoruz.
  • harry potter da professor dumbledore u seslendirmiştir aynı zamanda.
  • çalıkuşu'nun yüzbaşı ihsan hilmi bey'i.
  • dunya iyisi melek kalpli bir insandir. kisiliginde, sesindeki sertlikten eser yoktur. su aralar, kurtlar vadisi pusu'da "hoca" karakterini canlandirmaktadir. turkiye'de oratoryo, tiyatro, opera ve bale sanatlarinin hepsini birden icra etmis tek kisidir.
  • toy story 3 ' te yumoşu seslendirmiş, kulaklarımızı şenlendirmiştir.
  • 80 dönemi trt dizilerinden güzel ve çirkin'de, aslan adam vincent'a o güzel sesini vermiştir.. birkaç hafta öncesine yani kendi ağzından duyana kadar bihaberdim bu bilgiden..

bebek'te bir minibüse biniyorum.. kapının hemen girişinde oturan kişi dikkatimi çekiyor.. bir kere daha baktıktan sonra emin oluyorum, bu güneş gözlüklerinin arkasındaki yüzün çalıkuşu'nun yüzbaşı ihsan'ına ait olduğuna.. minübüs hareket ediyor, o da kitabını okumaya hazırlanırken, ben dayanamayıp soruyorum.. maalesef ismi gelmiyor o anda aklıma, "çok özür diliyorum ama siz çalıkuşu'ndaki yüzbaşı ihsan'sınız, değil mi?" diye soruyorum.. gülümseyerek, "evet, benim" diyor.. çok şaşırıyor o'nu çalıkuşu'ndan hatırlamış ve güneş gözlüklerine rağmen tanımış olmama, "nasıl tanıdınız?" diye soruyor.. nasıl tanımam.. "en sevdiğin televizyon dizisi hangisidir?" diye sorulsa hiç düşünmeden "çalıkuşu" cevabını verecek biriyken nasıl tanımam.. bebek-beşiktaş arasındaki yol sohbet ederek geçiyor.. o müthiş sesini, güzel türkçesini dinlerken yolun nasıl geçtiğini anlamıyorum.. işte o sohbet esnasında, çocukken deli gibi korktuğum aslan adam vincent'a ses verdiğini söylüyor ve o'nu benim tanımış olmam gibi yine çok şaşırtan bir anısını paylaşıyor.. kaya bey taksiye biniyor bir gün ve şoföre gideceği yeri söylüyor.. şoför arabayı durdurup, kendisine dönüyor birden ve "abi sen vincent mısın?" diye soruyor..

yolun sonuna geliyoruz, minübüsten inerken ismimi soruyor nazikçe, elimi sıkıyor, memnuniyetini dile getiriyor.. yaralı yüzlü yüzbaşı ihsan, aslan suratlı vincent ama hepsinin arkasındaki bu güzel, zarif adamın ardından bakarken kafamın içinde bir müzik dönmeye başlıyor..
  • the hobbit filminde gandalf ı seslendireceği söylenen sanatçı. iyi bir seslendirme yapacağından fazla şüphemiz yok. ancak istemi betil in yerini alamayacağı da yüksek muhtemel.
  • yaklaşık 10 yıl boyunca harry potter'ın en sevilen büyücüsü albus dumbledore'u seslendirmiş, kulaklarda bu şekilde aşinalık yaratmış tiyatro ve seslendirme sanatçısı. özellikle ilk iki harry potter filminde dumbledore karakterini canlandıran richard harris'in performansına uygun sakin ve kumlu ses tonuyla yaptığı seslendirmeler çok iyidir ama michael gambon'ın sert dumbledore performansıyla birlikte kendisinin seslendirmeleri de biraz değişmiştir. ilk iki filmdeki çalışması her zaman tercih sebebidir.

http://www.youtube.com/…er_embedded&v=ht0nd1rwnkm#!
  • atv'nin efsane programı şok'un efsane dış sesi.