şükela:  tümü | bugün
 • göreme'de bulunan, çadırıyla kamp yapmak ve karavanıyla konaklamak isteyen gezginlere hizmet sunan kuruluş.

  aldığımız hizmetten memnun kalmayınca, millet olarak ağzımıza geleni söylemeye, şikayet forumları doldurmaya alışığız, bu sefer de değişiklik olsun diye tersini yapacağım.

  bu yere göremenin çıkışına yakın, uzunca bir yokuş aşıldıktan varılıyor. dediğim gibi çadırında, arabasında ya da karavanında konaklamak isteyen insanlara yer hizmeti veriyor.

  şehirlerarası çok yolculuk yapmış ve hala da yapmakta olan biri olarak, kaderlerine terkedilmiş onca dinlenme tesisinden sonra ilaç gibi geldi.

  yerler temiz, tuvalet/duşlar temiz, göreme'nin o sıcağında ilaç gibi gelen havuzu temiz, kararımızı vermeden önce bize etrafı gezdiren, yetkili bir abiye benzeyen abi de temiz yüzlü bir insandı.

  eğer uyku tulumunun altına sermek için matınız yoksa mat verelim dediler. yalnızca bir matımız eksik olmasına karşın hepimize, 4 parmak kalınlığında süngerden yatak~ verdiler.

  bünye kötü muameleye o kadar alışmış ki, bir şey olması gerektiği gibi olunca/gidince içimiz rahat etmiyor, işin içinde bit yeniği arıyoruz.

  avrupalı insanımız ağzının tadını biliyor olsa gerek ki konukların çoğu avrupalıydı, yabancıydı.

  kuruma ilişkin söz edilecek tek olumsuz şey ücretleri olabilir belki.

  kurum kişibaşı, çadırbaşı ve araçbaşı para alıyor. yalnız benzeri hizmet veren herhangi başka bir kurum hakkında bilgim olmadığı için karşılaştırma yapamayacağım. ayrıca bahsettiklerim açısından aldıkları parayı hakettiklerini düşünüyorum.

  göreme'ye tekrar gidersem, farklı hizmetler beklememem halinde kesinlikle yine kaya kampink caravanink'e giderim.
 • bu hafta sonu kamp yaptığımız mekan.

  kız arkadaşımla beraber ilk kamp deneyimimiz olduğu için bir kamp alanı tercih ettik ve çok memnun kaldık. duşları, tuvaletleri çok temizdi. mutfak kullanışlıydı, her türlü eşya mevcuttu. çamaşır makinesi bile var yani.

  konumu da bence güzel, göreme milli parkına 10 dakikalık yürüme mesafesinde. ayrıca havuz imkanları var, biz hiç bu kadar temiz/girilebilir olmasını beklemiyorduk, biraz sığ olmasına rağmen çok güzel vakit geçirdik havuzda.

  onun dışında kampın en güzel tarafı manzarası. akşam kapadokya yöresinden aldığınız bir kırmızı şarabı gün batımına karşı keyifli bir şekilde yudumlayabiliyorsunuz, sabah da gün doğumunda kalkan balonları seyredebiliyorsunuz.

  son olarak, sohbetiyle cuma akşamımızı tatlandıran kaya kampingin emekçilerinden ismail abiye selam olsun, sağ olsun var olsun.