*

• 1928 safranbolu dogumlu eski milletvekili. 1989-1991 yillari arasinda tbmm baskanligi yapmistir.
  • beyefendi siyasetci ekolundendir, oyle skandalla falan isi olmamis, isin tadinin kacmaya basladigini fartedince de aktif siyaseti birakmistir.
  • (bkz: kaya erdem)
  • tarhan erdem'in kardeşidir.
  • banker kastelli vakasi uzerine vatandasa "bir bardak soguk su" recetesi yazan eski hazineci.
  • turgut ozal'in sag kolu. 12 eylul'un ulusu hukumetinde de ardindan kurulan 1983 ozal hukumetinde de ozal'in vaz gecmedigi yol arkadasi. ikinci ozal hukumeti sirasinda genelde anap ozelde "aile" ile arasi acildi.
  • türk siyasetinin renksiz "looser"larindan.
    diger "looser" sabik cehape'li tarhan erdem'in kardesi (imis).
    tüm kariyerini turgut õzal'in arkasinda dolasarak "tonton nerde ben orda" stratejisi ile yapmis, devr-i özal bitince de ortadan kaybolmustur.
    onca zerzevat ve üçkagitçi arasinda, az bulunur eli-yüzü düzgün, efendi anap'liydi; hakkini yemeyelim.
  • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin üçünde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. içinde yer aldığı hükümetlere ilişkin bilgiler aşağıdadır:

s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 44.hükümet/maliye bakanı/20 eylül 1980/14 temmuz 1982/meclis dışından/-/1 yıl 9 ay 24 gün/1 yıl 9 ay 24 gün
    2. 45.hükümet/devlet bakanı ve başbakan yardımcısı/13 aralık 1983/21 aralık 1987/izmir/anap/4 yıl 8 gün/5 yıl 10 ay 2 gün
    3. 46.hükümet/devlet bakanı ve başbakan yardımcısı/21 aralık 1987/05 ocak 1989/izmir/anap/1 yıl 14 gün/6 yıl 10 ay 16 gün

not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
  • türkiye cumhuriyeti ile hollanda krallığı arasında gelir üzerinden alınan vergilerde çifte vergilendirmeyi önleme ve vergi kaçakçılığına engel olma anlaşması'nin altinda imzasi olan adam.

http://www.gib.gov.tr/…ararasi_mevzuat/hollanda.htm
    https://verdragenbank.overheid.nl/…ails/000318.html
hesabın var mı? giriş yap