şükela:  tümü | bugün
  • dışişleri bakanlığı’nın yaz kararnamesi ile stockholm'e büyükelçi olarak atanan diplomat. vikipedi'den ögrendigimize göre diplomatimizin gecmisi:

    kaya türkmen (d. 30 eylül 1956, brüksel), türk diplomat.

    1974 yılı saint joseph fransız lisesi ve 1979 yılı ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur.[2007-2010 yılları arasında türkiye cumhuriyeti'nin lizbon büyükelçisi olarak görev yapmış, 2010 yılında türkiye'nin kktc lefkoşe büyükelçiliği görevine atanmıştır. emekli büyükelçi doğan türkmen'in oğlu, eski hamburg başkonsoloslarından galip evcen'in torunudur.

    kktc halkı ve yönetimi ile türkiye'nin karşılıklı anlayış ve güven ilişkisini daha ileri seviyelere taşımak için çabalarda bulunan kaya türkmen şubat ayında lefkoşa büyükelçiliği görevinden ani bir şekilde alınarak merkeze atanmış ve bu durum kktc halkı ve yönetimi tarafından üzüntüyle karşılanmıştır.

    ayrıca kasım 2011 itibariyle dışişleri bakanlığı avrupa genel müdürlüğü görevine getirilmiştir.
  • nasıl olduysa henüz diktatör tarafından tasfiye edilmemiş, gözlemleyebildiğim kadarıyla eski kalem kaliteli hariciyecilerden. tc devletine bu devirde hizmet edip de namussuz olmayan kaldı mı ki sorusuna verilebilecek nadir bir örnek gibi duruyor.