şükela:  tümü | bugün
  • toki tarafından kayabaşi bölgesinde inşa edilen 60.000 konutluk türkiye’nin en büyük uydu kent projesi.

60.000 konut !

"toki, kayaşehir’de 2011 yılının ilk çeyreğinde 11.500 konutu sahiplerine teslim edecek. devam eden inşaatlarla hedef 5 yıl içerisinde 60.000 konut olarak belirtildi ve konutlar tamamlandığında, toki haricinde geliştirilecek olan diğer projelerle birlikte, kayaşehir’de nüfusun 400.000 kişiye ulaşması bekleniyor."

ne mutlu bize istanbul da 400.000 kişinin daha yaşayabileceği bir yer açıldı.!
  • 17. bölgesi için başvurularda son gün bugün (31 ocak 2011).
  • kayabaşı kelimesi dağbaşı gibi çağrışım yaptığından kayaşehir daha uygun görülmüş. 1. etapların teslim tarihi ağustos 2011'de doluyor. toki'nin 6 ay ek süre hakkı var ama seçimden önce şatafatlı bir törenle teslim edileceği birçok emlak sitesi ve ben tarafından tahmin ediliyor. gerçi medyaya baksanız ocak 2011'de teslim edildi. ama öyle bir şey yok.
  • eski toki başkanı yeni milletvekili adayı erdoğan bayraktarın aylar önce tvye çıkarak 10000 konutu ocakta teslim edeceğiz deyip milleti kandırdığı, ocağa göre hazırlık yapan insanların ev sahibiyle, okula giden çocuğuyla, nişanlısıyla, kaynanasıyla papaz olduğu toplu konut bölgesi. ocakta teslim olmadığı gibi bugüne kadar çıkıp neden olmadığına veya ne zaman olacağına dair bir açıklama bir özür de dilenmedi. hadi gidin şimdi oy verin erdoğan bayraktar vekil olsun.
  • 9. bölge konut teslimleri 15 nisan 2011 tarihi itibariyle başlayacakmış.

http://www.istanbulkayabasi.com/…limi-hayirli-olsun
  • 3. bölgede her ne kadar ocaktan beri oturduğumuz iddia edilse bile teslimler 5 mayısta başlayacaktır.
  • toki ve belediyenin otobüs durakları için caddelerde cep ayırmadığı, hareket amirliği için prefabriğe izin vermediği yer. bu nedenle kayaşehir toplu taşıma konusunda başlarda sıkıntı çekmiştir. iett ilk etapta 89g güvercintepe-zeytinburnu metro ve ht15 güvercintepe-yenibosna metro hatlarını kayaşehir'e uzatmıştır.
    ancak şu sıralar sorun çözülmüş görünmekte, zira iett kayaşehir'e 5 hat ve 26 otobüs (öho değil, hepsi iett özmal) tahsis etti. kod olarak da 79 seçildi (79 eskiden basonköy-beyazıt hattının koduydu, bu hat 15 yıl kadar önce kaldırıldı). kayaşehir'in yeni hatları şöyle:

78e: kayaşehir-başakşehir 4. etap (ring çalışıyor)
    79c: kayaşehir-cebeci mahallesi (kayabaşı-şamlar-fenertepe-habibler yoluyla)
    79k: kayaşehir-yenibosna metro (tem bağlantı yolundan ekspres)
    79y: kayaşehir-yenibosna metro (güvercintepe-yarımburgaz-bezirganbahçe yoluyla)
    79g: kayaşehir-zeytinburnu metro (güvercintepe-altınşehir-yarımburgaz-yenidoğan-aşura meydan-kuleli-e5)

ps: kayaşehir'de ikamet etmiyorum.
  • bir iett şöförüne göre 1 saatte ancak özel aracınla mecidiyeköy'e varabiliyormuşsun. gebze'den ben daha kısa sürede mecidiyeköy'e varabildiğime göre bilmiyorum burası nerede ama kırklareli yakınlarında bir yer olmalı.

ek. bazı arkadaşlar özel araçla 20 dk ile 35 dk süreceğini söyledi bilmediğimden onların sözünü doğru kabul ediyorum.
  • konumu harika bir yerdedir, başakşehir 1. ve 2. etap bölgesinin 2-3 km arkasında yer almaktadır. oturumlar bu yıl içinde başlamış daha şimdiden sürekli değer kazanan yapısıyla hem yatırım için alanaları hemde oturanları çok memnun etmektedir. ayrıca metro hattı'nın bu yıl sonunda biteceği konuşşulmaktadır.
  • geleceğin rant bölgesidir. fiyatlar şimdilik oldukça ucuzdur ancak sürekli bir artış göstermektedir. toki'nin yaptığı en büyük konut projesidir. gelecekte başlı başına bir şehir olacaktır. 3. köprü olaki yapılırsa ilçe bile olacak potansiyel vardır.
    naçizene önerim; şimdiden ev alan yaşadı diyeyim ben size.