şükela:  tümü | bugün
  • iyi bir huy mudur yoksa kötü mü bilemediğim şey. açık sözlü olduğumdan dolayı hep kaybettim. kazandıklarım, kaybettiklerimin yanında bir kum tanesi kadar bile değildir; ancak insanların yalanlarını, iki yüzlülüklerini ve karaktersizliklerini yüzüne vurmadan duramıyorum. bunu yapmadığım zaman kendime ihanet etmiş gibi hissediyorum.
  • sırtını rahatça yaslayabileceğin dürüst ve güvenilir insandır. içten pazarlıklara girişmez, eleştirisini yüzüne yapar, arkandan konuşmaz, iki yüzlü değildir. kaybettiğini sandığı her şey kazanımlarıdır sonunda.
  • cevabı vicdan olan ikilemdir.
  • yapacak bişey yok dürüst olmak gerekir.
  • başı götü ayrı oynamaz böyle insanların.
    dost olunması gereken insandır.
  • kötü bir huyumdur.keske ucundan yalan soyleyebilsem.
  • şahsımdır aç geziyorum.
  • iyi huydur, kötü etkiler.
  • olmaya çalıştığım insandır.
    tabi her zaman olumsuz durumlarda açık sözlü olmayı kapsamaz bu durum, tam tersi de olabiliyor.
    bir gün ekibimden bir arkadaş sıra dışı bir metinle kurumsal hesaptan tweet atmıştı. metni öncesinde görüp onayladım, hoşuma da gitti açıkçası. tweeti attıktan hemen sonra patron mesaj attı bunu kim yazdı diye. aha dedim güzel bir övgü geliyor. s.. ile ben yazdık derken vicdanım el vermedi, başkasının hakkına çökemem dedim ve yazdığım mesajı göndermeden silip s... yazdı dedim. görünürde birim koordinatörü olarak alacağım bir övgüden vazgeçmiştim, olsundu, hak kiminse teslim etmek gerekirdi. meğerse metinde patronun beğenmediği bir şey varmış. bu ifadeyi kullanmayalım, şöyle şöyle olsun dedi.
    bu da böyle bir anımdır.
  • açık sözlülük iyidir fakat açık sözlülükle patavatsızlık arasında çok ince bir çizgi var. bir şeyleri dan dun söylüyosan ve karşıdaki sinirleniyorsa patavatsızsın. burda tabi ki üslup öne çıkıyor. benim de var böyle bi arkadaş. birgün yine sinirlendim buna. napayım ben açık sözlüyüm diyo. bok açık sözlüsün.. diyemedim.. üslup biraz üslup diyebildim