şükela:  tümü | bugün
  • aslında daha çok şey var kaybedecek. elimde tuttuğum avuçlarımdan uçmasınlar diye sımsıkı kavradığım. etrafıma bakıyorum o kadar çok kaybedilmiş hayat var ki şükredip yatmaya gidiyorum. sağlıcakla kalın.
  • (bkz: neyim varki rapden gari)
    başlığı açıp hemen karar değiştirmiş yazar arkadaş.
  • eminemin killshot dissinden sonra gaza gelip türkçe rap piyasasında bir çok kişiyi dissleyen dandik türkçe rap dissi.

tık tık

beat - vocal - style - lirikalite a dan z ye kötü olmuş bir diss, türkçe rapin en kotu dissleri arasinda ilk siraya oynayabilir. contradan baslamis kadikoy acil ve bir cok kişiye diss atmis,arada haykiye bile sitemde bulunmus.

kendisininde dediği gibi eski patron gerçekten ölmüş nerde eski patron nerde bu diss ? kötünün kötüsü 0 puanlik birşey olmus. üzüldüm.
  • patron'un tüm piyasaya attığı diss track.
    berkcan güvenden ezhel'e cumali ceberden joker'e içinde kalanları şarkıya dökmüş.özellikle şarkı başında 2004 'deki parçasının bir kısmını koymuş inanılmaz harika birşey olmuş efenim. dinlemek ve kulağınızın pasını silmek için;
    edit: şarkıdaki geçen tüm göndermeler çok haklı.
    şarkı
  • şarkının yarısını bile anlayamayıp kötünün kötüsü 0 puanlık diss olarak nitelendirilen bir patron şarkısı.

hiç bir vasfı olmayan youtuber denen bebelerin, hiç bir şey yapmadan dünyayı gezmelerine, saçma sapan ağız yapılarak 2 tane boktan espri üzerine film çekilmesine ve bundan para kazanılmasına, ünlendiğinde geldiği yeri unutanlara, bu işi artık sadece para uğruna yapıp rapi gece kulüplerinde çalınacak şekilde trap'e çevirmelerine, arasının bozuk olduğu bir çok kişiye yapıştırmış, göte göt demiştir, kıvırmamıştır, vurdukça vurmuştur.

abisi ile birlikte çizgisini bozmayan 3-4 rapçiden biridir. zoruna giden, beğenmeyen gitsin aleyna tilki dinlesin. boss!
  • introda çalan şarkıda ergenliğimi yeniden yaşatmış patron dissi. günaha batmışız
  • patronun ezildiğini kabullenememesi, contra 2008 yıllarında akrep contrary idi o zaman sadece süikast de de vs parçaları yayımlanıyordu youtube ünlüsü değil yani o zaman patronun adı vardı piyasada cont yoktu, cont ölü parçası ile patladı, eypio günah benimle türk rap aleminde görülmeyeni başararak ilk defa bir türkçe rap parçasını 200 milyondan fazla hite ulaştırdı, contu da 20-30-40 milyonlar izledi ve bunlar reklamsız oldu.

işte 20 yılda bir tane bile pelesenk şarkı üretemeyen bu little boss hepsine toplu diss atıp meşhur olma peşinde onlar gibi sadece under da değil öyle ya da böyle tarzı rap olmayanlarında tanımasını istiyor kendisini, aynı eypio gibi gazapizm gibi.

patron diss iyi ama sen boşsun be.
    kendin üret yap pelesenk ol boş kürek sallama.
  • güzel bir track, zamanında az destek verilmedi. iyi yapıyordu güzel destek gördü. eypio yu dinleyen çoğu kişi rap dinleyen insan değil. o tarz yapanlar arabeskten kazandı.
    konserlerde patron zirvedeyken contra ön sanatçıydı.
    herşey değişiyor insanların seveceği tarzda şeyler üretseydi çok dinlenirdi ama kendisine hata yapardı. bence böyle iyi. şarkı cidden iyi ama respect
  • daha dinlemedim ama muhtemelen, piyasadan yavaş yavaş silinerek adının unutulmaya yüz tutması ve kısmen eski mc'ler den olmasına karşın, bir ağırlığının kalmamasına içerleyip yaptığını düşündüğüm patron diss'i.

abisi gibi biraz bilgi birikimi olsaydı ve nispeten daha anlamlı sözler yazıp kalıcı işler yapsaydı şuan kendisi de rap dünyasında sözü geçen bir mc olmayı başarırdı zaten. lakin kendisi sırf kafiye için gayet anlamsız sözler yazmayı tercih ettiğinden mütevellit şuan kaybedecek birşeyi kalmamışbir mc'dir.

(bkz: polis grafiti suç sanar yee bu bir hiphop geeymm)
  • sözleri aşağıdaki gibi olan diss:
    sözler :

eski patron öldü r.l.p !
    hiç bir takımda oynamadığım için henüz 10 numara giymedim.
    bunlar sadece benim gerçeklerim o yüzden senin korkuların dinsin.
    tanışmadım herifle hiç belki de gerçekten o da 10 numara biridir
    ama kim ne derse desin bana göre ben hala contra’dan iyiyim.
    benim türkçe rapte ilk üçüm patron saian ezhel
    ezhelin ki sanırım bege, ben fero falan neden?
    eypio mesajıma geri bile dönmez, burak king döner
    paramı araba mı nedir eskiye göre bende eksik gelen?
    reynmen meynmen iyice verdiler rüyamı kedere
    ergen mergen derken gezdiler dünyayı bebeler.
    beni görünce yanıma gelip foto çekilirdi berkcan güven
    bro silmişsin resmimi paylaş bari geri bana yapın reklam güzel (pr)
    herkes alo alo alo der ama küvette sex daha güzel
    kafiyeme dayanamaz bi kaç kişi hariç kimse, tek round bile!
    m.o.b sıkı rap yaptı ben hepsine öcü gibi baktım (yalan yok yaptı)
    yaralarımın kabuğu tepki’nin götü gibi kalktı (yalan yok kalktı)
    hesabı istiyonuz şimdi, iyi yediniz tabi
    patron bu boru değil! iyi geçirir hani.
    23 yıllık türkçe rap holiganı kovalarım adamı,
    ben sahneleri seçtim, yaşım daha onaltı adamım.
    tecrübem bazıları kadar yok ama yine de varolanı yazarım
    10 sene önceye dönsem tutardım sagopa’nın tarafını
    yine de fuat okulundan mezunum
    m.o.r
    west berlin !

yürüyorum yalnız savaşıyorum artık
    yaşıyorum anlık, kaybedecek ne kaldı?

janjanlı klipler, makyajlı tipler,
    hassasstı işler, aksattı piçler,
    işimizi hiç bi kötü rastlantı sikmez
    ben yazarımn özünü aptaldır bilmeyen…
    ey! çukurovalıyım bro inan bana pamuk bile topladım (pamuk bile topladım)
    fatefat’a ve çeteye selam agalarımın bana bi tane yamuğu bile olmadı eyy
    basri’yi severim ama bir merhabayı bile esirgedi kamufle ve dostları (free müzik bitch)
    stabil’in yarısı kadar adam olamadınız, savunurum dostumu
    herkesi dürttüm ama yara vermedim heryer kemik bura mezbaha gibi!
    karaköy’de işi nedir angela merkel’in? bırak oraya dansöz tanyeli gelsin. (sizin için daha iyi)
    alınmayın soğuk bi su için zaten yerim on metre kuyu dibi
    şehinşah ve ben ken ve ryu gibiydik küçükten beridir bu boktan oyun için
    ey esrardan önce yasaklanmalı bana göre cumali ceber ki geber
    oldunuz hepiniz hayvan birer, oynuyorum gibi sanki jumanji gene.
    rap bana beni dövdüler abi dedi ben de pezevenklerin elinden geri koşup aldım onu
    yanına yaklaşamaz bunun jokerin toplu dissi, orjinali budur koçum kaldır onu!
    30 yılımı verdim artık geri dönemem ben eminem bu da benim kamikazem!
    çek-ver duman, herkes check mate ulan şimdi!
    karaçalı soruyor bana kanka ne kadar sana spotifydan yatan para (iki aya bi soruyo)
    dinliyorsan emin ol kankam ssenin maaşından fazla (rap yap olm rap yap)
    destek olunmuyor fotoraf beğenerek kanki facebookta
    patron bir süredir yalnız çünkü hayki basemode’ da. (özledim kanka)

skirttttt?

youtube sayfasındaki "bilgi semti" isimli kullanıcının yorumundan alınmıştır.