• şarkının yarısını bile anlayamayıp kötünün kötüsü 0 puanlık diss olarak nitelendirilen bir patron şarkısı.

hiç bir vasfı olmayan youtuber denen bebelerin, hiç bir şey yapmadan dünyayı gezmelerine, saçma sapan ağız yapılarak 2 tane boktan espri üzerine film çekilmesine ve bundan para kazanılmasına, ünlendiğinde geldiği yeri unutanlara, bu işi artık sadece para uğruna yapıp rapi gece kulüplerinde çalınacak şekilde trap'e çevirmelerine, arasının bozuk olduğu bir çok kişiye yapıştırmış, göte göt demiştir, kıvırmamıştır, vurdukça vurmuştur.

abisi ile birlikte çizgisini bozmayan 3-4 rapçiden biridir. zoruna giden, beğenmeyen gitsin aleyna tilki dinlesin. boss!
  • introda çalan şarkıda ergenliğimi yeniden yaşatmış patron dissi. günaha batmışız
  • patron'un tüm piyasaya attığı diss track.
    berkcan güvenden ezhel'e cumali ceberden joker'e içinde kalanları şarkıya dökmüş.özellikle şarkı başında 2004 'deki parçasının bir kısmını koymuş inanılmaz harika birşey olmuş efenim. dinlemek ve kulağınızın pasını silmek için;
    edit: şarkıdaki geçen tüm göndermeler çok haklı.
    şarkı
  • piyasadaki dinleyicilerin ve üreticilerin yönelimini özet yapmış patron. trendlerde olması üzdü. daha bir sene olmadı totem gibi muhteşem bir albüm çıkaralı ama trendlere gire gire bir diss parçası girdi adamın.

diss ten ziyade bir sitem gibi düşünün. bu sitemi aynı dönemde zirve yapmış (parlamış) isimler de yaptı. pit10'un (server uraz) melek şeytanın tarafında parçası ne ise bu parça da odur. tepki'nin nöbet, üzgünüm gibi parçaları ne ise bu parça da odur. bunun (yukarıdaki yazarların belirttiği gibi) saygı göremeyip ağlamakla veya diss atayım gündem olayım arzusuyla bir alakası yok. bunlar rap konusunda kendisini gerçekleştirmiş insanlar zaten. rap'in dedeleri bu adamlar, kanıtlayacakları bir şey kalmamış, ununu elemiş, eleğini asmışlar. kalitelerine kim bir şey diyebilir?

hâsılı piyasanın leşliğini farkeden bizlere, gerçek dinleyicilerine "haklısınız dostum" demiş adam. o kadar temiz yapmış ki bunu, kutlamamak elde değil. çok beğendim bu çalışmasını. bakalım etkisi nasıl olacak bu sitemin.
  • güzel bir track, zamanında az destek verilmedi. iyi yapıyordu güzel destek gördü. eypio yu dinleyen çoğu kişi rap dinleyen insan değil. o tarz yapanlar arabeskten kazandı.
    konserlerde patron zirvedeyken contra ön sanatçıydı.
    herşey değişiyor insanların seveceği tarzda şeyler üretseydi çok dinlenirdi ama kendisine hata yapardı. bence böyle iyi. şarkı cidden iyi ama respect
  • bahsettiği şeylerin çoğunda haklı olan patronun yeni klibi.
    diss demiyorum daha çok bir sitem şarkısı olmuş.
    kimse reddetmez şuan piyasayı kasıp kavuran insanlar bu adamı dinleyerek büyüdü.
    şarkıda kısaca anlatsa da patron'un uzun uzun anlatacak bir çok şeyi olduğunu düşünüyorum.
    şöyle 2 saatlik bir video çekip orada uzun uzun anlatıp gerçekleri insanların öğrenmesini sağlayabilir.
    (bkz: özledim kanka)
  • bugün dinlediğim muhteşem diss. patron budur !

edit: an itibariyle trendlerde 20. sıradan 18. sıraya yükselmiştir.

edit: video klip youtube linki
  • eskiden patron'u dinlerdim. başarılı bir şarkı olmuş. sitemlerinde de gayet haklı. görünen o ki sago'nun da desteğini alarak önümüzdeki dönemde pisayayı iyi sallayacak. önümüzdeki sene sago ile bir şarkısını görürsek hiç şaşırmayın.
  • dinlerken içinde kendinizden bir sitem bulacağınız patron şarkısı. eşe, dosta, arkadaşa yazılmış bir serzeniş adeta.
  • bir canım var, bir de ufak umudum. ikisi kaldı.
    (bkz: ne vereyim abime?)
hesabın var mı? giriş yap