şükela:  tümü | bugün
 • bir insan bir kez kaybedildiğinde araya buzdan dağlar ördüğünde o insanı kazanmak zordur. biz insanlar biraz tuhafız. bazen aradaki bağları koparmak uzaklaşmak istiyoruz, kendimizce nedenler buluyoruz. durum gönül işlerine geldiğinde işler çok daha zor bir hal alabiliyor. bir erkek olarak kaybettiğim benden soğumuş bir kadını tekrar kazandığım çok nadirdir. aradan yıllar geçmiştir, insanlar değişmiştir, yaşananlar eski önemini yitirmiştir sonra tekrar bir araya gelinebilip hoş beş edilebilmiştir. kaybedilen insanı geri kazanmak, bağları onarıp eskisi gibi olmak gerçekten çok ama çok zor.
 • her zaman sonuç vermeyen yollardır.

  rus yazar sevgili tolstoy'un sevdiğim, çok güzel bir sözü vardır der ki;

  "çok sevdiğiniz ama geri döndüremediğiniz insanların en kötü yanı, onları her hatırladığınızda sizi tekrar tekrar terketmeleridir."
 • eger bu kadin turk ise, geri kazanmaktan ziyade mumkunse siktir edilmesi gerekir.
 • böyle bir şey yok...
  bakınız beyler, kadınlar hakkında bilmediğiniz çok ciddi bir şey var, kadınlar (yani karakterli olanlar) eğer ilişkisine sahip çıkıyorsa onu kanının son damlasına kadar sürdürür. olabilecek her türlü fedakarlığı yapar, düzelmesi için tüm yolları dener, her ihtimali mutlaka değerlendirir ama bu erkek cephesinde kadının çantada keklik olduğu imajını sağlamlaştırır. oysa kadın tüm bunları yaparken diğer taraftan tükenmektedir sonunda eğer ilişki kurtarılamamış ama kadının da artık yolu, ihtimali ve hali kalmamışsa zaten umudunu da yitirmiştir ki bu zaman içinde tüm yaptıkları için kendi adına da vicdanen rahattır, ilişkiyi bitirir.
  o raddeden sonra artık o ilişki kadın için ex olmuştur.
  ama genelde de film burda kopar, bırakırsınız gidersiniz aradan altı ay geçer o bir zamanlar kalbinizi ayağının altına alıp üzerinde horon tepen yiğido ellerinde çiçekler başında kelebekler gelir kiiiiiiiiiiiii ona bakar ve şunu söylersiniz,
  inna lillahi ve inna ileyhi raciunnnn...
  rahmetliyi iyi bilirdik...

  edit: bir uyarı yapmam lazım, şimdi aklıma geldi tüm bunlardan sonra kadını bir şekilde döndürdüyseniz, kesin ilk iş o kuyruk acısını çıkarır, ama çok fena çıkarır, yani uyarmadı demeyin.
 • giden gitmiştir.
  tekrar geri kazanma yolu yoktur.

  tekrar geri kazanmayın da zaten.
  önünüze bakın.

  bir kere bırakan bir daha bırakır. bu kez ayrılan ben olmayacağım diye yeminler edip ağlasa bile.
 • (bkz: giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir)
  (bkz: alışmadık götte don durmaz)
  (bkz: once you pop you can never stop)
  (bkz: exten next olmaz)

  gibi bir ton beylik lafla ve tecrübelerle sabittir ki beyhude uğraştır.
  kadın gittiyse erkek kendini ne kadar paralasa da artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. olamaz.
 • 1- acele etmemek.
  2-hataları gözden geçirmek ve kabullenmek.
  3-yeni bir kişi olarak tekrardan karşısına çıkmak.
 • ayrılmanın nedeni kişiliklerin uyuşmaması mantığından yola çıkarsak, ilişkideki iki kişi de kendi kişiliğini degistirmeyecegine göre, doğrularına doğru ve yanlışlarına da yanlış demeye devam edeceğine göre beyhude uğraş olmaktan öteye geçmeyecektir.
  bir anlık yalnızlık ile, beraber gidilen yere tek gidince oluşan duygu yoğunluğu ile tekrar ilişkiye başlamaya calisan biri olarak malesef dikiş tutturamadım ve tutturanı da görmedim.

  beyhude çaba.